iWant

Nová beta iOS 11.3 umožňuje kontrolu stavu baterie a vypnutí umělého zpomalení iPhonu

iWant

Společnost Apple včera večer uvolnila již druhou vývojářskou betaverzi operačního systému iOS 11.3. Právě v ní se nachází jakási první pracovní verze funkce, jež uživateli umožňuje sledovat stav baterie v telefonu. Tuto funkci se Apple rozhodl přidat na základě kauzy, v rámci které se přišlo na to, že Apple starší iPhony zpomaluje. Nová funkce uživatelům umožní kontrolu životnosti baterie, stejně jako by měla umožnit vypnutí softwarového podtaktování CPU a GPU vlivem její horší životnosti.

Pokud disponujete vývojářským účtem, iOS 11.3 Beta 2 je k dispozici ke stažení. V nové verzi se dočkala úprav oficiální aplikace pro podcasty, stejně jako některé animované tapety. Největší novinkou je však správa baterie. V současné době se jedná o první funkční verzi, kterou Apple ohlásil před měsícem a půl.

Kontrola je velmi jednoduchá. Informace o baterii najdete v Nastavení – Baterie – Životnost baterie (angl. Battery Health) Beta. V této nabídce se vám zobrazí základní informace o tom, co to životnost baterie je a jak ovlivňuje výkon vašeho zařízení. V současné podobě zde najdete ukazatel maximální kapacity baterie (100% je ideální stav) a informaci o tom, zdali je baterie schopná dodávat maximální potřebné množství napětí vnitřním komponentám – tedy jestli dochází ke zpomalení či nikoliv. Pokud vás telefon informuje o tom, že je maximální kapacita vaší baterie nižší než by měla být, bude docházet k omezení výkonu. V tomto případě je ovšem nutné podotknout, že funkce zpomalení je u všech iPhonů defaultně vypnutá (v rámci tohoto testování). Zapne se v momentě, kdy dojde k prvnímu pádu systému/restartu telefonu vlivem vypnutí této funkce. Pokud jí budete chtít opět vypnout, je to možné v rámci nabídky zmíněné výše. V případě opravdu degradované baterie vám bude doporučeno, abyste provedli výměnu.

Zdroj: Macrumors, 9to5mac