Zavřít reklamu

Jableční uživatelé žijící na území České republiky od včerejšího dne slaví příchod služby Apple Pay, o kterou mimochodem jeví obrovský zájem. Je nám však schopen kalifornský gigant nabídnout totožnou službu jako například v USA? Řeč je o Apple Pay Cash, což je služba, pomocí které si mohou uživatelé mezi sebou posílat peníze do virtuální peněženky prostřednictvím iMessage.

Služba Apple Pay Cash byla Applem představena už v roce 2017 společně s iOS 11 a do dnešního dne funguje pouze na území Spojených států. Přestože se iMessage tváří, že je služba dostupná a vypadá to, že funguje, nejde s ní bohužel nic dělat. Pokud se pokusíte o vyplnění všech potřebných údajů a dostanete se až k závěru, Apple vám nakonec Pay Cash kartu neschválí.

Pay Cash je virtuální platební karta, kterou si dobijete svými penězi a následně je můžete posílat dalším uživatelům. Kartu můžete využít také pro placení v obchodech, na webu či v aplikacích. Peníze přitom můžete snadno kdykoliv vybrat zpět na váš bankovní účet.

Na tuto službu si tak nějaký ten pátek ještě počkáme. Nicméně se se spekuluje o tom, že Apple na některé z letošních keynote Pay Cash spustí hromadně. Tedy všude, kde je dostupná služba Apple Pay.

.