Zavřít reklamu

Služba Apple Pay funguje v Česku už více jak dva roky. Z počátku jen u hrstky bank a finančních institucí, s postupem času se ale podpora služby plnohodnotně rozrostla. To i pro enormní úspěch u uživatelů, kteří ji mohou využívat s iPhony, iPady, Apple Watch a počítači Mac. Přečtěte si, jak nastavit Apple Pay na iPhonu. Pokud Apple Pay chcete využívat s více zařízeními, musíte kartu či karty přidat do každého z nich. Tento návod se zabývá konkrétně iPhony, kdy do iPhonu 8/8 Plus a novějších můžete přidat až 12 karet, do starších modelů můžete přidat až 8 karet.

Jak nastavit Apple Pay na iPhonu? Jsou dvě cesty 

Pokud si aktivujete nový iPhone, a nepřidáte si kartu do Apple Pay hned při prvotním nastavování zařízení, pak naleznete v Nastavení, hned pod svým jménem, nabídku Dokončit nastavení iPhonu. Zde může být nabídek více, najdete zde ale právě i přímý odkaz k Nastavit Apple Pay. Pokud ji zvolíte, jedná se o zcela stejný postup, který byste dělali kdykoli jindy skrze aplikaci Wallet a nabídku Začněte používat Apple Pay nebo symbol „+“.

Systém vás automaticky navádí k tomu, co máte dělat. Data z karty můžete zadat ručně, nebo ji můžete naskenovat fotoaparátem iPhonu. Podle zobrazeného postupu tedy novou kartu přidejte. Abyste si ale kartu mohli do Walletu přidat, budete si možná muset stáhnout aplikaci banky nebo vydavatele karty.

Poté klepněte na Další. Banka nebo vydavatel karty ověří údaje a rozhodne, jestli kartu můžete s Apple Pay používat. Pokud bude banka nebo vydavatel karty k ověření karty potřebovat víc informací, požádá vás o ně. Až budete mít požadované informace, vraťte se do Walletu a klepněte na svou kartu. Jakmile banka nebo vydavatel kartu ověří, klepněte na Další. Pak už můžete začít Apple Pay používat.

Když má Apple Pay problémy 

Když vám do Walletu nejde přidat karta pro používání s Apple Pay, zkontrolujte stav Apple Pay na stránce s informacemi o stavu systémů Apple. Pokud tu je uvedený nějaký problém, zkuste kartu přidat později, až bude odstraněn.

Apple Pay servis

Pokud ale služba funguje bez potíží, zkuste k přidání karty do Walletu použít následující postup: 

  • Podívejte se, jestli se nacházíte v zemi nebo oblasti, kde je služba Apple Pay podporována. Pokud nezadáváte kartu v České republice ale např. zemi, kde není služba podporována, nepůjde vám karta přidat. Seznam podporovaných zemí najdete na stránkách podpory Applu. 
  • Zkontrolujte, jestli je přidávaná karta podporovaná a pochází od vydavatele zapojeného do programu. Seznam opět najdete na stánkách podpory Apple. 
  • Restartujte iPhone, pokud je dostupná aktualizace novější verze iOS, nainstalujte ji. 
  • Když po otevření aplikace Wallet nevidíte tlačítko „+“, je možné, že je vaše zařízení nastavené na nesprávnou oblast. Otevřete Nastavení a klepněte na Obecné. Vyberte Jazyk a oblast a pak Oblast. Vyberte svoji oblast a klepněte na Hotovo. 
  • Jestliže jste vyzkoušeli vše uvedené a kartu pořád nemůžete přidat, požádejte o pomoc svou banku nebo vydavatele karty.
.