Zavřít reklamu

V posledních týdnech na webu kolují zvěstí o tom, že se letos dočkáme zcela přepracovaných nabíječek pro nové iPhony a další produkty, které po nich budou představeny. Po mnoha letech by se měly k novým Apple produktům přibalovat pouze USB-C kompatibilní nabíječky tedy ty, které jsou v současné době přibalované například k novým MacBookům. Doposud se jednalo jen o spekulaci, nyní se však objevila indície, která by mohla tento přechod potvrzovat – Apple potají zlevnil Lightning-USB-C napájecí kabely.

Ke změně došlo někdy v uplynulých týdnech. Ještě na konci března (jak si můžete prohlédnout ve webovém archivu zde) Apple nabízel metrový Lightning/USB-C nabíjecí kabel za 799 korun s tím, že jeho delší (dvoumetrová) verze stála 1090 korun. Pokud se na oficiální stránky společnosti Apple podíváte nyní tak zjistíte, že kratší varianta tohoto kabelu stojí ‚jen‘ 579 korun, zatímco ta delší stále stejně, tedy 1090 korun. U kratšího kabelu jde o slevu o více než 200 korun, což je rozhodně příjemná změna pro všechny, kteří by si chtěli zrovna tento kabel pořídit.

Důvodů pro pořízení rozhodně není málo. Například je díky tomuto kabelu možné nabíjet iPhone z nových MacBooků, které disponují jen USB-C/Thunderbolt 3 konektory (pokud nechcete používat různé redukce…). Výše zmiňovaný kabel v současné době stojí stejně, jako klasický USB-A/Lightning, který Apple přibaluje k iPhonům a iPadům již několik let (od přechodu z původního 30-pinového konektoru). Další zajímavostí je, že zlevněný kabel má nově také jiné produktové číslo. Jestli to však v praxi něco znamená, ví jen málokdo. V září bychom se tak kromě nabíječek s novým konektorem mohli dočkat také nabíječek, které podporují rychlejší nabíjení. Ty současné, které dostanete k iPhonu, jsou normované na 5W a nabíjení trvá opravdu dlouho. Mnoho uživatelů tak využívá silnější 12W nabíječky od iPadů, které dokáží nabít iPhone podstatně rychleji. Apple by tak mohl novými přibalenými nabíječkami zaplácnout dvě mouchy jednou ranou. Uvidíme v září, vypadá to však nadějně.

Zdroj: Apple, 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více