Zavřít reklamu

Minulý týden jsme psali o tom, že je stále ještě možný downgrade z tehdy aktuální verze iOS 11.2 na předchozí verze s označením 11.1.1 a 11.1.2. Právě v tomto článku jsme psali, že je jen otázkou času, než Apple tyto buildy přestane podepisovat a návrat na dřívější verze nebude možný. Od té doby Apple vydal novou verzi iOS 11.2.1, která je v současné době tou nejnovější. Během víkendu pak Apple přestal starší verze iOS podepisovat a rollback tak není možný. Stalo se tak především z bezpečnostních důvodů a také proto, že starší buildy jsou často cestou ke zveřejnění jailbreaku.

Nejstarší verze iOS, na kterou je v současné době možné přejít, je iOS 11.2. Berte na to tedy zřetel v případě, že stále ještě jedete na nějaké starší verzi. Aktuální stav podepisovaných verzí můžete pro své konkrétní zařízení sledovat na tomto webu.

Pro běžné uživatele je softwarový downgrade něco, s čím pravděpodobně nikdy nepřijdou do styku. Obvykle se k tomuto kroku uchylují ti, kterým aktualizace na novější verzi způsobila nějaký kritický problém s jejich zařízením. Starší softwarové verze se nejčastěji používají k jailbreaku a slouží tak jako jakási vstupní brána do tohoto světa. Jailbreaková komunita však dnes již není tak silná, jako to bývalo dříve. Apple tomu také příliš nepomáhá tím, že starší verze softwaru „odstřihává“ poměrně rychle.

Co se týče jailbreaku, v současné době je hotový na verzi 11.2.1. Stojí za ním však bezpečnostní experti, kteří jen hledali potenciální díry v zabezpečení systému. Jeho zveřejnění se tedy neočekává. O čem se však dlouho spekuluje je jailbreak pro verzi 11.1.2 a starší. Na něm by se mělo pracovat již několik týdnů a podle mnohých by měl být zveřejněn v blízké budoucnosti. Pokud se tak stane, plánujete jailbreak iOS 11 nainstalovat, nebo pro to nemáte důvod?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více