Zavřít reklamu

Redaktoři serveru Macrumors měli možnost se podívat do interního (tedy neveřejného) buildu iOS 13. Objevili v něm několik odkazů na doposud nezveřejněnou novinku, kterou Apple na letošek očividně chystá. Mělo by jít o speciální příslušenství, díky kterému bude možné sledovat pohyb a polohu osob/předmětů za pomocí speciálních přívěšků. Tedy něco, co už je na trhu delší dobu od výrobce Tile.

Interní verze iOS 13 obashuje několik obrázků které naznačují, jak bude finální produkt vypadat. Mělo by jít o malé bílé kolečko, s logem nakousnutého jablka uprostřed. Pravděpodobně půjde o velice tenké zařízení, které se bude uchycovat buď za pomocí magnetu, nebo skrze karabinu či očko.

apple-item-tag

V iOS 13 je produkt označovaný jako „B389“ a v systému je na něj obrovské množství odkazů, které takřka s jistotou potvrzují, k čemu bude novinka sloužit. Například věta „Označte si své předměty každodenní potřeby s B389 a už nikdy se nemusíte bát, že je ztratíte“. Nové sledovací zařízení bude využívat inovované funkcionality aplikace Find My, stejně jako nového způsobu sledování jednotlivých zařízení za pomocí technologie Bluetooth beacon. Interní verze Find My dokonce obsahuje odkazy na vyhledávání jednotlivých předmětů, které budou pomocí tohoto tagu označeny.

find-my-items

V aplikaci Find My bude údajně možné si nastavit notifikace v případě, kdy dojde k výraznějšímu vzdálení od označených předmětů. Zařízení by mělo být údajně schopné vydávat zvuky, právě pro potřeby hledání. U sledovaných předmětů bude možné nastavit jakousi „Safe Location“, v rámci které nebude uživatel notifikován v případech, kdy se sledované předměty vzdálí. Polohu sledovaných předmětů bude možné také sdílet s dalšími kontakty.

no-item-image

Stejně jako v případě iPhonů, iPadů, Maců a ostatních Apple produktů, i zde bude fungovat režim ztraceného zařízení. Ten bude využívat již zmiňované technologie sledování přes Bluetooth beacon, kdy bude možné polohu vysledovat skrze všechny možné iPhony, které se budou kolem ztraceného zařízení pohybovat.

Lokátor by měl podporovat také speciální zobrazení za pomocí rozšířené reality, kdy bude například možné si skrze displej telefonu prohlédnout místnost, kde se nachází sledovaný předmět. Na displeji telefonu bude levitovat balonek, signalizující pozici předmětu.

balloons-find-my-item

Dle informací, které se ještě podařilo z interní verze iOS 13 vytěžit, bude novinka disponovat vyměnitelnými bateriemi (pravděpodobně ploché CR2032 či podobné), neboť se v iOS 13 nachází podrobný návod, jak baterie vyměnit. Stejně tak se zde nachází informace o notifikacích pro případy, že bude baterie na hranici vybití.

Jestli se novinky dočkáme už nyní se dozvíme relativně brzy, a to již 10. září, kdy proběhne tradiční keynote.

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.