Zavřít reklamu

Apple na konci minulého týdne zveřejnil video, ve kterém představuje osm důvodů, proč budete (nebo byste měli) milovat nový iPhone 8. Video se na YouTube objevilo v den, kdy se začal nový iPhone oficiálně prodávat a jedná se tak o jakési zahajovací video k prodejům. U nás si na zahájení prodejů musíme ještě pár dní počkat.

Ve videu je zmíněno osm hlavních taháků, které však již velmi dobře známe, neboť se s nimi chlubil Apple již během keynote. Prvním z nich má být konstrukce nového iPhonu, která využívá nejpevnějšího skla, které je momentálně na trhu k dispozici. To by mělo znamenat, že je nový iPhone 8 jedním z nejodolnějších skleněných telefonů, které jsou v současné době v nabídce. Dalším důvodem je přítomnost funkce Portrait Lightning, které se Apple také do hloubky věnoval na keynote. Nová funkce vám umožní pořizovat ještě dokonalejší portrétové fotografie.

Třetím důvodem je přítomnost bezdrátového nabíjení, které je pro iPhony nové, byť konkurence jím disponuje již mnoho let. Následuje přítomnost nejvýkonnějšího mobilního procesoru, který je pro telefony v současnosti k dispozici. O výkonu čipu A11 Bionic se toho napsalo mnoho a každý musí uznat, že v tomto ohledu je Apple daleko před konkurencí.

Pátým důvodem je přítomnost „světově nejpopulárnějšího fotoaparátu“, jak Apple kameru v iPhonu často nazývá. První testy ovšem naznačují, že kvalita fotoaparátu v nových iPhonech opravdu stojí za to. Šestým důvodem je voděodolnost, ta se ovšem od loňska nezměnila a iPhone 8 tak opět disponuje „pouze“ certifikací IP67.

https://youtu.be/uPCMjEsTHag

Sedmým důvodem je přítomnost Retina HD displeje, který navíc podporuje True Tone technologii. Tentokrát se, na rozdíl od bodu č. 6, jedná o relevantní důvod. True Tone je skvělý a jakmile si na něj zvyknete, pohled na ostatní displeje je podstatně méně příjemný. Posledním důvodem, avšak rozhodně ne tím nejméně důležitým, je přítomnost rozšířené reality. Už nyní se ukazuje, jak praktické AR aplikace mohou být. Dejme vývojářům ještě pár měsíců a uvidíme, s jak skvělými aplikacemi přijdou poté.

Zdroj: YouTube

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více