Zavřít reklamu

Apple právě vydal novou verzi iOS, operačního systému pro iPhony, iPady a iPody touch. iOS 10 přináší mnoho novinek včetně přepracovaných widgetů, nové podoby notifikací, hlubší integrace 3D Touch či nových Map. Velkých vylepšení se pak dočkaly také Zprávy či hlasová asistentka Siri, a to hlavně díky otevření vývojářům.

Oproti loňskému systému iOS 9 má letošní iOS 10 o něco užší podporu, a to především u iPadů. Nainstalujete jej na následující zařízení:

• iPhone 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, SE, 7 a 7 Plus
• iPad 4, iPad Air a iPad Air 2
• Oba iPady Pro
• iPad mini 2 a novější
• iPod touch šesté generace

iOS 10 můžete stahovat tradičně přes iTunes, nebo přímo ve svých iPhonech, iPadech a iPodech touch v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. V prvních hodinách od vypuštění iOS 10 se někteří uživatelé potkali s chybovou hláškou, která jim zamrazila iPhony nebo iPady a bylo nutné je připojit k iTunes. Někteří však museli provést restore a pokud neměli před updatem čerstvou zálohu, přišli o svá data.

Apple již na problém zareagoval: „Narazili jsme na menší problém při aktualizačním procesu, který při první hodině dostupnosti iOS 10 ovlivnil malý počet uživatelů. Problém byl rychle vyřešen a my se těmto zákazníkům omlouváme. Kdokoliv, kdo byl problémem zasažen, by měl připojit zařízení k iTunes, aby dokončil aktualizaci, nebo pro moc kontaktovat AppleCare.“

Nyní by tak již nemělo nainstalování iOS 10 na všechna podporovaná zařízení nic bránit v cestě. Pokud vás výše zmíněný problém potkal a nadále se vám nedaří najít řešení, měl by fungovat následující postup.

  1. Připojte váš iPhone nebo iPad k Macu nebo PC a zapněte iTunes. Doporučujeme před pokračováním stáhnout z Mac App Storu nejnovější verzi iTunes 12.5.1, které přinášejí podporu pro iOS 10.
  2. Nyní je nutné uvést iOS do zařízení do Recovery režimu. Do něj se dostanete podržením Home tlačítka a tlačítka pro zapnutí/vypnutí zařízení. Držte obě tlačítka tak dlouho, dokud nenaskočí Recovery režim.
  3. V iTunes by nyní měla naskočit hláška, která vás vybízí k aktualizaci či obnovení zařízení. Klikněte na Aktualizovat a pokračuje v instalačním procesu.
  4. Pokud instalace trvá více než 15 minut, opakujte kroky 1 až 3. Je také možné, že jsou servery Applu nadále přetížené.
  5. Jakmile je instalace kompletní, můžete začít používat svůj iPhone nebo iPad s iOS 10.

Kromě iOS 10 je nyní dostupný i nový operační systém pro hodinky Watch s označením watchOS 3. Ten přináší primárně výrazné zvýšení rychlosti spouštění aplikace, pozměněný způsob ovládání a vyšší výdrž.

Pro instalaci watchOS 3 budete muset nejprve nainstalovat na iPhone iOS 10, poté otevřít aplikaci Watch a update stáhnout. Obě zařízení musíte mít v dosahu Wi-Fi, Watch musejí mít alespoň na 50 % nabitou baterii a být připojené na nabíječku.

Poslední dnešní novinkou je aktualizace televizního softwaru tvOS na verzi 10. Také nový tvOS je již možné stahovat a svou Apple TV tak obohatit o zajímavé novinky v čele vylepšenou aplikací Fotky, nočním režimem či chytřejší Siri, která nově umí vyhledávat filmy nejen na základě názvu, ale také například podle tématu či období. Pokud tedy Siri požádáte o „dokumentů o autech“ či „středoškolských komedií z 80. let“, Siri vás pochopí a vyhoví vám. Kromě toho nově hlasová asistentka Applu vyhledává i na YouTube a Apple TV lze využít i jako ovladač pro zařízení s podporou HomeKit.

 

.