Zavřít reklamu
iWant

Apple z nenadání umožňuje downgrade z iOS 11 na iOS 10 (a starší)

iWant

Jako blesk z čistého nebe se na webu objevila informace o tom, že Apple umožňuje downgrade z operačního systému iOS 11 (a jeho různých verzí) na loňský iOS 10. To je tak v rozporu s tím, jak to fungovalo doposud. Krátce po vydání iOS 11 Apple znemožnil uživatelům návrat na předchozí verzi s tím, že všechny verze iOS 10 přestal podepisovat. To se mnohým nelíbilo, neboť si jedenáctku nemohli vyzkoušet a v případě že by jim činila problémy (což se ve velkém dělo), nebylo cesty zpět. To už však neplatí a pokud se nejedná o omyl, který bude v několika následujících hodinách opraven, downgrade z iOS 11 na iOS 10 je nyní možný.

V době psaní článku je dle serveru ipsw.me vidět, jaké verze iOS Apple v současné době podepisuje, tj. které je možné oficiálně do iPhonu či iPadu nainstalovat. Kromě tří verzí iOS 11 (11.2, 11.2.1 a 11.2.2) je zde i iOS 10.2, iOS 10.2.1 a iOS 10.3. Instalační soubory jsou dostupné na webu odkazovaném výše. Zde si jen zvolíte typ svého zařízení, na který chcete downgrade stáhnout, zvolíte si verzi vámi chtěného softwaru který si stáhnete a za pomocí iTunes jej nainstalujete.

Díky tomuto kroku se tak mohou na nějakou verzi iOS 10 vrátit ti, kterým nový operační systém z nějakého důvodu nevyhovuje. Apple podepisuje starší verze iOS pro všechny iPhony od iPhonu 5. Zatím není jasné, jestli se jedná o permanentní řešení, nebo jde spíše o chybu v Applu. Pokud vám tedy iOS 11 nevyhovuje a chcete se vrátit zpátky, máte jedinečnou příležitost to udělat nyní (pokud jde opravdu o chybu, kterou Apple v následujících minutách/hodinách napraví). Zajímavostí je, že je v současné době možné se oficiálně vrátit na ještě starší verze iOS, jako je třeba iOS 6.1.3 nebo iOS 7. Právě to však naznačuje, že se jedná o omyl.

Aktualizace: V současné době je vše opraveno, downgrade již není možný. 

Zdroj: 9to5mac