Zavřít reklamu
iWant

iOS 11 se po třech týdnech nachází na více zařízeních, než iOS 10

iWant

iOS 11 je venku něco málo přes tři týdny a až nyní se tomuto systému podařilo překonat jeho předchůdce, co se instalací v iPhonech a iPadech týče. Ke včerejšímu večeru byla nová verze iOS nainstalována na 47% všech aktivních iOS zařízení. S daty ohledně rozšíření iOS 11 opět přišla společnost Mixpanel. Operační systém iOS 10, který je na konci svého životního cyklu, je stále ještě na více než 46% všech zařízeních. Toto číslo by se však mělo postupně snižovat a za pár týdnů by mělo mít jen jednocifernou hodnotu.

Další zajímavostí je, že na necelých 7% iOS zařízení se nachází jiné operační systémy, než ty s číslovkou 10 a 11. Mezi lidmi je stále ještě hodně zařízení, které již iOS 10 nepodporují a fungují tak stále s devátou verzí iOS. Pokud se však vrátíme k iOS 11, jeho nástup je podstatně pomalejší, než si možná v Applu představovali. Důvodů může být hned několik a jedním z těch podstatnějších bude to, že vrchol letošního podzimu nás teprve čeká. iPhone X by měl dorazit za tři týdny a na zahájení prodejů určitě čeká spousta zájemců, kteří na nový systém aktualizovat nemohou, nebo jednoduše nechtějí.

Dalším důvodem pomalé adopce mohou být také bugy, kterých je v novém systému poměrně dost. To, a nekompatibilita s 32bitovými aplikacemi ovlivní názory mnoha uživatelů. V současné době je aktuální již třetí iterace iOS 11 s tím, že právě probíhá také betatest prvního většího updatu 11.1. Ten by měl přivést první větší změny a nové funkce. Dá se očekávat, že jej Apple bude chtít vypustit společně s vydáním iPhonu X, tedy zhruba za tři týdny.

Zdroj: Macrumors