Zavřít reklamu
iWant

Apple vyhrál ocenění Displej roku za iPad Pro, iPhone X si vedl také skvěle

iWant

Apple u svých produktů klade velký důraz na to, aby byly co nejkvalitněji provedeny a uživatelé měli z jejich používání co nejlepší zážitky. Ty obvykle pochází ze tří různých aspektů. Jedním z nich je technické provedení a kvalita výroby, která je obvykle perfektní. Pak tu máme softwarovou odladěnost, která je obvykle také na velmi dobré úrovni a v neposlední řadě je tu pak také displej, který je leckdy tím nejdůležitějším, neboť právě skrze displej uživatel se svým zařízením manipuluje. Jsou to právě displeje loňských novinek, za které si společnost Apple odnesla několik prestižních ocenění.

Organizace Society for Information Display každý rok vyhlašuje vítěze tzv. Display Industry Awards, v rámci kterých oceňuje výrobce s nejinovativnějším, nejkvalitněji zpracovaným a implementovaným displejem v rámci spotřební elektroniky. Obvykle se na této akci objeví ty nejlepší displeje napříč různými odvětvími, které se za poslední rok objevily na trhu. Letos na tomto předávání zanechala silnou stopu společnost Apple, neboť si odnesla hned dvě ceny.

Hlavní kategorie Display of the Year oceňuje produkt, který přinesl nejzásadnější technologické změny a/nebo velmi neobvyklé funkce a schopnosti. Letos se hlavní ceny dočkaly dva výrobky a jedním z nich byl iPad Pro, který si cenu zasloužil primárně kvůli přítomnosti tzv. ProMotion technologie, která umožňuje variabilní nastavení obnovovací frekvence v rozmezí 24 až 120 Hz – jde o první komerčně dostupný displej (v takovémto typu zařízení), který podobnou funkci nabízí. Komise také vyzdvihla jemnost displeje jako takového (264 ppi) a celkovou složitost celého zobrazovacího systému.

Druhou cenu si Apple odnesl za iPhone X, tentokrát v kategorii Display Application of the Year. Zde se ceny udělují za novátorský přístup k aplikaci zobrazovacích technologií, přičemž technologie displeje jako takového nemusí být horkou novinkou. iPhone X si tuto cenu odnesl díky naplnění vize bezrámečkového telefonu, kdy displej zaplňuje téměř kompletní plochu čelní strany telefonu. Toto provedení si vyžádalo mnoho technických řešení navíc, které komise oceňuje. Po technické stránce jde navíc také o velice povedený panel, který disponuje pokročilejšími funkcemi jako jsou HDR 10, podpora pro Dolby Vision, True Tone apod. Kompletní seznam oceněných a další informace najdete v oficiální tiskové zprávě.

Zdroj: 9to5mac