Zavřít reklamu

iPhone X je prvním telefonem od Applu, který disponuje zobrazovacím panelem využívajícím technologii OLED. Displej nové vlajkové lodi od Applu je skutečně krásný. OLED technologie se však od počátku potýká s problematickým vypalováním displeje. V počátcích k němu docházelo poměrně rychle a často, s postupující technologií výroby se tento problém daří eliminovat, byť se mu nelze vyhnout ani v případě těch nejlepších modelů v současnosti. Displeje pro iPhone X vyrábí Samsung a jde v podstatě o to nejlepší, co je dnes možné použít. Vypalování by se tak v ideálním případě dít nemělo. Pokud tomu však chcete jít také trochu naproti, níže najdete pár tipů.

Vypalování displeje nastává v okamžiku, kdy se na jednom místě displeje dlouhodobě objevuje ten samý motiv. Nejčastěji se tak vypalují například stavové lišty na horní straně telefonu či statické prvky uživatelského rozhraní, které mají pevně dané místo a jsou téměř vždy viditelné. Možností jak vypalování předcházet je hned několik.

V první řadě jde o aktualizování iOS. Může to znít zvláštně, ale v případě iPhonu X se to opravdu doporučuje. Apple o vypalování samozřejmě ví a dělají vše proto, aby k němu nedocházelo. Jedním z preventivních kroků jsou i různé (a pro uživatele nepostřehnutelné) změny uvnitř systému. Apple bude do nových verzí iOS přidávat další a další nástroje, které by měly vypalování zabraňovat. Druhým důležitým prvkem je zapnutí automatického nastavení jasu displeje. Je to právě vysoký jas, který vypalování urychluje. Pokud si tedy zapnete automatické nastavení jasu (které je zapnuté defaultně), problémy s vypalováním oddalujete. Automatické nastavení jasu najdete v Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Přizpůsobení displeje a Automatický jas.

Dalším preventivním krokem proti vypalování displeje je zkrácení času pro uzamčení telefonu. Ideální nastavení je 30 sekund. Pokud se vám to zdá málo tak si vzpomeňte na to, že si iPhone X hlídá, kdy se na něj uživatel dívá a displej tak v tomto případě nevypne, i když nedojde k interakci s displejem. Interval uzamčení nastavíte v NastaveníZobrazení a jas a Uzamčení.

Jak již padlo výše, doporučujeme nepoužívat maximální nastavení jasu displeje. Pokud si ho nastavíte například při ostrém sluníčku, zas takový problém to není. Pokud jej však využíváte dlouhodobě, vypalování jdete v podstatě naproti. Pokud tedy z nějakého důvodu nepoužíváte automatické nastavení jasu, doporučujeme s ním alespoň občas pracovat. Pokud se vám náhodou první známky vypalování na displeji objeví, můžete zkusit telefon vypnout, nechat ho pár hodin vypnutý a pak zase zapnout. Pokud jste problém podchytili v rané fázi, vypalování se takto můžete zbavit. Pokud máte na displeji vypálené znaky permanentně, nastal čas reklamace.

Zdroj: iPhonehacks

.