Zavřít reklamu

Na sklonku loňského roku vyplula na povrch poněkud znepokojující zpráva. Applu byl totiž na německém trhu zakázán prodej starších iPhonů, konkrétně modelů 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus. O zákaz se p’konkrétně postaral výrobce mobilních čipů Qualcomm, který kalifornskou společnost zažaloval za porušení patentů. Německý soud pak rozhodl ve prospěch Qualcommu a Apple musel zmíněné modely stáhnout z nabídky.

Apple pochopitelně nechce o tak obrovský trh přijít a chystá odpověď. Nové patenty FOSS podle německého webu WinFuture říkají, že Apple představí upravené modely iPhonů 7 a 8, které bude moci prodávat také u našich sousedů. Novinky by se měly na pultech objevit už za čtyři týdny.

Němečtí maloobchodní prodejci údajně již obdrželi seznam označení všech modelů, které Apple plánuje začít opět v Německu nabízet. Model MN482ZD/A označuje modifikovaný iPhone 7 Plus 128 GB a model MQK2ZD/A označuje iPhone 8 64 GB.

Není to poprvé, co Qualcomm zažaloval Apple za porušení svých patentů. V Číně měli obě společnosti podobný problém a jablečná společnost spor opět prohrála. Applu však stačilo aktualizovat software aby zákaz obešel. Podmínky v Německu jsou poněkud složitější – iPhony 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus jsou vybavené modemem od Intelu, který porušuje patenty Qualcommu a Apple se podle toho musí zařídit.

Představení upravených modelů by tak mělo umožnit je dále prodávat v Německu. Nicméně soudní spory mezi Qualcommem a Applem budou pokračovat.

iPhone 7 iPhone 8 FB

Zdroj: MacRumors

.