Zavřít reklamu
iWant

Apple Watch by mohly získat podporu pro neoficiální ciferníky

iWant

Již od první generace chytrých hodinek Apple Watch si mnozí majitelé stěžovali na to, že se jim nelíbí, resp. jim přijde omezený, výběr základních ciferníků, které Apple u hodinek nabízí. V současné době je na výběr z poměrně velkého množství stylů, od minimalistických, přes moderní, obrazové apod. Poměrně velká část uživatelské základny však volala po tom, aby si mohli vybrat i nad rámec oficiálních možností. Jak se zdá, jejich přáni bylo vyslyšeno.

Nejnovější beta watchOS 4.3.1 ve svém kódu naznačuje, že by se mohli majitelé Apple Watch dočkat podpory ciferníků od třetích stran. Nebyli by tak závislí na výběru několika oficiálních designů, což by znamenalo větší úroveň individualizace hodinek. Tuto změnu alespoň naznačuje větička v kódu, která je součástí NanoTimeKit framworku v rámci watchOS.

NanoTimeKit framework je nástroj, který vývojářům umožňuje (omezený) přístup do jednotlivých komponent nacházejících se v ciferníkovém systému hodinek (jedná se o různé rozšiřující aplikace, které si můžete nastavit do „zkratek“ v rozích). Na jednom z řádků v kódu se nachází komentář, který výše zmíněné minimálně naznačuje, však se můžete přesvědčit sami na obrázku níže. Konkrétně je zde uvedeno: „This is where the 3rd party face config bundle generation would happen.“. Interpretace může být různá, jedná se však o první náznak toho, že Apple v tomto ohledu podniká jisté kroky.

Optimističtí komentátoři na zahraničních webech očekávají, že Apple tuto novinku přidá do watchOS 5. Jde však o čistou spekulaci, resp. zbožné přání. Podobný krok totiž vůbec nezapadá do způsobu, jakým Apple k některým vizuálním prvkům svých operačních systémů přistupuje. V případě iOS také není možné upravovat vzhled domovské, resp. uzamčené obrazovky. Hlavním důvodem je především sjednocení a použitelnost celého vizuálního konceptu, který by mohl neopatrným zásahem vývojářů třetích stran zdiskreditovat použitelnost zařízení jako takového. Pokud se tedy Apple k něčemu podobnému v případě Apple Watch uchýlí, půjde skutečně o velmi neočekávaný krok. 5. generace nového operačního systému watchOS bude představena na červnové WWDC, v tu dobu tak snad budeme vědět víc.

Zdroj: Macrumors