Zavřít reklamu

Apple Watch jsou již od svého prvotního představení vždy k dostání ve dvou velikostech. Ještě u modelu Series 4 si jablíčkáři mohli vybrat mezi modelem s 38mm a 42mm pouzdrem. Od té doby jsme se dočkali ještě dvou změn, kdy modely Series 5 a 6 byly k dostání s 40mm a 44mm pouzdrem, kdežto aktuální Series 7 se opět posunuly vpřed, tentokrát o jeden milimetr. Nabízí se ale zajímavá otázka. Jsou dvě varianty vlastně dostačující, anebo by stálo za to přidat ještě třetí možnost?

Prohlédněte si nové Apple Watch Series 7:

Apple Watch Series 8

Se stejnou otázkou si pravděpodobně delší dobu láme hlavu i samotný Apple. To ostatně naznačil známý displejový analytik Ross Young, který mimochodem v minulosti dokázal přesně odhadnout zajímavé novinky o řadě iPhone 12 a iPhone 13. Na svůj Twitteru totiž napsal, abychom nebyli překvapeni, kdyby Apple v příštím roce představil Apple Watch Series 8 ve třech velikostech. Jelikož se navíc jedná o poměrně přesný zdroj, tak se podobná změna nedá úplně vyloučit. Jenže i v tomto směru je nejasné, zdali by třetí velikost reprezentovala doposud největší či nejmenší jablečné hodinky.

Má podobná změna smysl?

Na otázku, zdali má podobná změna smysl, neexistuje jasná odpověď. Pokud by se mělo jednat o zvětšení nad 45 mm, pak je odpověď relativně jednoznačná. Pravděpodobně by se už jednalo o přespříliš velké hodinky, jejíchž odbyt by byl minimální. Na tomto se ostatně shodují i samotní uživatelé. Zajímavější by to každopádně mohlo být v opačném případě, tedy že by došlo k představení Apple Watch, které by byly k dostání i ve velikosti pod 41 mm (současná nejmenší varianta).

Apple Watch: Aktuálně prodávané modely
Současnou nabídku Apple Watch tvoří tyto tři modely

Řada jablíčkářů mimo jiné vyjádřila i svůj názor v tom, že i 40mm pouzdro u Apple Watch Series 5 & 6 je na ně přespříliš velké, především tedy pro lidi s menším zápěstním. Tento problém by tak Apple mohl poměrně elegantně vyřešit zavedením nové velikosti. I v tomto případě ale teoreticky narážíme na stejný problém, jako kdyby byly jablečné hodinky naopak větší – není jasné, zdali by o podobný produkt byl dostatečně velký zájem.

.