Zavřít reklamu
iWant

Apple Watch táhnou čím dál více, prodeje rostou raketovým tempem

iWant

Během posledního hovoru s akcionáři, který proběhl před několika dny a psali jsme o něm detailní popis zde, se zástupci Applu pochlubili tím, že prodeje Apple Watch meziročně vzrostly o 50 procent, v porovnání se stejným kvartálem v loňském roce. Apple od jisté doby konkrétní prodejní čísla neuvádí, to však nebrání velkým analytickým společnostem v tom, aby prodejní čísla chytrých hodinek odhadovaly. A to na základě několika různých a na sobě nezávislých zdrojů. O jednu takovou analýzu se postarala společnost Canalys díky které si můžeme udělat představu o tom, kolik chytrých hodinek Apple za poslední kvartál skutečně prodal. A číslo je to velmi zajímavé.

Podle společnosti Canalys, jejíž odhady si můžete v originále přečíst zde, se Applu podařilo prodat téměř 4 miliony Apple Watch. Odhad se vztahuje na 3. kalendářní kvartál (tedy 4. fiskální). Podle jejich informací je obecným překvapením obrovský zájem o LTE verze Series 3. Zaskočeni byli jak operátoři, tak společnost Apple, která musela na vyšší poptávku zareagovat dočasným navýšením produkce. Data Canalys předpokládají, že z 3,9 milionu prodaných kusů Apple Watch tvoří LTE verze Series 3 zhruba 800 tisíc. Je nutné brát v potaz to, že se analýza zabývá obdobím mezi červencem a zářím a nové Apple Watch jsou k dispozici právě od poloviny září. Za tak krátkou dobu se jedná o skvělý výsledek.

Vyhlídky na následující kvartál jsou tak více než pozitivní a to hned z několika důvodů. Prvním z nich jsou samozřejmě vánoce, kdy prodeje jako takové rostou obecně. Další nárůst prodejů může nastat během rozšiřování počtu zemí, kde jsou LTE Apple Watch Series 3 k dispozici. Skokový nárůst by se pak mohl objevit v Číně, až tamní vláda vyřeší problém s blokování nových eSIM.

Společnost Apple je tak v současné době hráčem číslo 1, na trhu s tzv. wearables, do kterých se v tomto případě počítají jak chytré hodinky, tak různé (o poznání „hloupější“) fitness náramky. Právě díky nim se na žebříčku umísťují společnosti jako Xiaomi či Fitbit. Ostatní hráči jsou pak daleko vzadu. Co se týče segmentu chytrých hodinek jako takového, v nejbližší době zde pozici Applu jen tak něco neohrozí.

Zdroj: 9to5mac