Zavřít reklamu

Při příležitosti tradiční zářijové keynote, kterou Apple tradičně věnuje novým iPhonů a Apple Watch, nás gigant letos překvapil zbrusu novými hodinkami Apple Watch Ultra. Jedná se o to nejlepší z nejlepších, co momentálně můžete pořídit. Tyto jablečné hodinky cílí na ty nejnáročnější uživatele a sportovní nadšence, kteří se při svých aktivitách neobejdou bez kvalitního parťáka. Přesně k tomu je tento model přímo určený – do náročných podmínek, k adrenalinovým sportům a jednoduše ke sportu, se kterým to myslíte vážně.

Z těchto důvodů je pak logické, proč jsou Apple Watch Ultra vybaveny přesně těmi senzory a funkcemi, které nabízejí. Zcela zásadní je však také jejich odolnost. Jak už jsme uvedli hned v úvodu, tyto hodinky jsou určeny pro ty nejnáročnější uživatele, do těch nejnáročnějších podmínek. Přesně proto musí splňovat i vyšší nároky na odolnost. Apple se v tomto ohledu konečně vytáhl a přinesl tak první Apple Watch, které konečně splňují armádní normu MIL-STD 810H. Co ale tato norma určuje a proč je dobré ji mít? Přesně na tohle si nyní společně posvítíme.

Vojenská norma MIL-STD 810H

Za vojenskou normou MIL-STD 810H stojí americké ministerstvo obrany, kdy původně slouží pro testování vojenského vybavení v nejrůznějších podmínkách, v jakých se může ocitnout po celou dobu své životnosti. Navzdory tomu, že jde o původně vojenskou normu sloužící pro testování armádního vybavení, tak i přesto se používá i v komerční sféře u takzvaně odolných produktů – nejčastěji u chytrých hodinek a náramků či telefonů. Pokud tedy stojíme o skutečně odolný produkt, pak je splnění normy MIL-STD 810H prakticky povinností.

Zároveň je nutné se pořádně zaměřit i na samotné označení normy. Běžně se totiž uvádí MIL-STD 810, což lze vnímat za jakýsi základ, pod nějž se ještě řadí hned několik verzí. Ty se od sebe odlišují dle posledního písmenka a může se tak jednat o MIL-STD 810A, MIL-STD 810B, MIL-STD 810C a dále. Apple tedy konkrétně nabízí MIL-STD 810H. Podle této konkrétní normy mají Apple Watch Ultra odolat vyšší nadmořské výšce, vysokým i nízkým teplotám, teplotním šokům, ponoření, zmrazení a opětovnému rozmrazení, nárazům a vibracím. Přesně na tyto případy Apple své hodinky testoval pro splnění normy MIL-STD 810H.

apple-watch-ultra-design-1

Apple Watch Ultra a odolnost

Apple Watch Ultra vstupují na trh 23. září 2022. Již nyní je ale jasně vidět, že s Apple s tímto produktem doslova trefil do černého. Pokud byste si totiž momentálně chtěli v oficiálním Apple Store Online hodinky předobjednat, obdržíte je až ke konci října. Čekací doba se tedy pořádně protáhla, což jasně vypovídá o jejich popularitě a odbytu. Podle slov jablečné společnosti by se mělo jednat o doposud nejodolnější jablečné hodinky vůbec, které si hravě poradí prakticky s jakoukoliv situací – například i s potápěním.

Bližší informace o odolnosti, funkcionalitě a celkově o tom, jak se hodinkám daří v reálném světě, se dozvíme již brzy, jakmile produkt obdrží první šťastlivci. Dle všeho se máme rozhodně na co těšit. Zvažujete pořízení Apple Watch Ultra, nebo si bohatě vystačíte s modely jako Series 8 či SE 2?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Hodinky s nejvetsi pravdepodobnosti kupovat budu. Mel jsem je predobjednane,ale nakonec jsem objednavku stahnul,jelikoz si chci jednotlive reminky prohlednout osobne. Mel jsem predobjednany typ s paskem na potapeni (silikon,neabsorbuje pot atd.), ale obavam se o komfort pro denni noseni,jelikoz na vnitrni strane ma pasek tez vlnky a ty nebudou zrejme pohodlne pri silnejsim utazeni pasku. Ultra jsou nyni hodne porovnavany s Garmin Epix nebo Fenix 7 co se tyce vybavy, ale Garminu v mnoha aspektech se nemohou stale rovnat, ale tohle tema je dnes jiz evergreen.

    Koupil jsem nakonec AWU s řemínkem Alpský tah. Původně jsem chtěl Trail, ale ohradilo mě možnost si špinit plochu na suchý zip spolu se zatrhávaním svetrů. Alpský tah je lehký, učím se jej sundávat. Třetí typ pásku je těžký, na normální nošení by mi nevyhovoval. Jinak jsou hodinky perfektní, váha kupodivu je úplně v pohodě.

celý text

Čtěte více.