Zavřít reklamu

Při příležitosti tradiční zářijové keynote, kterou Apple tradičně věnuje novým iPhonů a Apple Watch, nás gigant letos překvapil zbrusu novými hodinkami Apple Watch Ultra. Jedná se o to nejlepší z nejlepších, co momentálně můžete pořídit. Tyto jablečné hodinky cílí na ty nejnáročnější uživatele a sportovní nadšence, kteří se při svých aktivitách neobejdou bez kvalitního parťáka. Přesně k tomu je tento model přímo určený – do náročných podmínek, k adrenalinovým sportům a jednoduše ke sportu, se kterým to myslíte vážně.

Z těchto důvodů je pak logické, proč jsou Apple Watch Ultra vybaveny přesně těmi senzory a funkcemi, které nabízejí. Zcela zásadní je však také jejich odolnost. Jak už jsme uvedli hned v úvodu, tyto hodinky jsou určeny pro ty nejnáročnější uživatele, do těch nejnáročnějších podmínek. Přesně proto musí splňovat i vyšší nároky na odolnost. Apple se v tomto ohledu konečně vytáhl a přinesl tak první Apple Watch, které konečně splňují armádní normu MIL-STD 810H. Co ale tato norma určuje a proč je dobré ji mít? Přesně na tohle si nyní společně posvítíme.

Vojenská norma MIL-STD 810H

Za vojenskou normou MIL-STD 810H stojí americké ministerstvo obrany, kdy původně slouží pro testování vojenského vybavení v nejrůznějších podmínkách, v jakých se může ocitnout po celou dobu své životnosti. Navzdory tomu, že jde o původně vojenskou normu sloužící pro testování armádního vybavení, tak i přesto se používá i v komerční sféře u takzvaně odolných produktů – nejčastěji u chytrých hodinek a náramků či telefonů. Pokud tedy stojíme o skutečně odolný produkt, pak je splnění normy MIL-STD 810H prakticky povinností.

Zároveň je nutné se pořádně zaměřit i na samotné označení normy. Běžně se totiž uvádí MIL-STD 810, což lze vnímat za jakýsi základ, pod nějž se ještě řadí hned několik verzí. Ty se od sebe odlišují dle posledního písmenka a může se tak jednat o MIL-STD 810A, MIL-STD 810B, MIL-STD 810C a dále. Apple tedy konkrétně nabízí MIL-STD 810H. Podle této konkrétní normy mají Apple Watch Ultra odolat vyšší nadmořské výšce, vysokým i nízkým teplotám, teplotním šokům, ponoření, zmrazení a opětovnému rozmrazení, nárazům a vibracím. Přesně na tyto případy Apple své hodinky testoval pro splnění normy MIL-STD 810H.

apple-watch-ultra-design-1

Apple Watch Ultra a odolnost

Apple Watch Ultra vstupují na trh 23. září 2022. Již nyní je ale jasně vidět, že s Apple s tímto produktem doslova trefil do černého. Pokud byste si totiž momentálně chtěli v oficiálním Apple Store Online hodinky předobjednat, obdržíte je až ke konci října. Čekací doba se tedy pořádně protáhla, což jasně vypovídá o jejich popularitě a odbytu. Podle slov jablečné společnosti by se mělo jednat o doposud nejodolnější jablečné hodinky vůbec, které si hravě poradí prakticky s jakoukoliv situací – například i s potápěním.

Bližší informace o odolnosti, funkcionalitě a celkově o tom, jak se hodinkám daří v reálném světě, se dozvíme již brzy, jakmile produkt obdrží první šťastlivci. Dle všeho se máme rozhodně na co těšit. Zvažujete pořízení Apple Watch Ultra, nebo si bohatě vystačíte s modely jako Series 8 či SE 2?

.