Zavřít reklamu

U společnosti bylo dříve zvykem, že ať už od 24. prosince nebo hned po Novém roce rozdávala svým uživatelům zajímavé dárky. Poslední dobou ale na tuto tradici docela kašle, což je rozhodně škoda. Zejména díky svým streamovacím službám má totiž obrovský potenciál poskytnou novým zákazníkům něco víc. Ostatně není vyloučeno, že se třeba letos nějakého toho zajímavého kroku skutečně dočkáme. 

Mohlo by se minimálně jednat o obsah dostupný zdarma v rámci Apple TV+, kde ostatně určité počiny na určité období už společnost zdarma poskytla. Jednalo se např. o dokument 11. září: Prezidentův válečný kabinet, který byl k dispozici zdarma pro všechna zařízení nabízející jeho platformu. To samozřejmě ke smutnému 20. výročí této události.

Na Vánoce by tak Apple mohl poskytnout nejen speciál Snoopyho, ale třeba i připravovaný dokument Byl to vánoční spor, který by měl mít premiéru 26. listopadu, nebo Mariah Carey’s Magical Christmas Special, který platforma představila loni. Ostatně letos se chystá pokračování Mariah’s Christmas: The Magic Continues, takže by to byla i pěkná reklama.

Úplně od věci by však nebyla ani nějaká ta hudba, i když zde už by to mohlo být složitější s realizací, nicméně kdysi jsme se od společnosti dočkali i různých hudebních speciálů nebo videoklipů. Ve hře jsou samozřejmě pořád i různé slevové akce na aplikace a jejich obsah, jako tomu bylo např. v roce 2019.

Vánoční dárky v minulých sezonách 

Ve zmiňovaném roce 2019 si totiž pro nás Apple přichystal speciální slevové akce na obsah v aplikacích a hrách, které rozdával od 24. do 29. prosince. Šlo např. o hru Looney Tunes World of Mayhem, ve které jsme mohli získat 60 % slevu na in-app nákup balíčku The Holiday Bost Pack, grafický editor Canva a slevu na jeho předplatné, 50% slevu na předplatné pěvecké aplikace Smule, či jsme si v hitu Clash Royale mohli otevírat balíčky s obsahem o čtyřnásobné hodnotě oproti originálu. 

Nicméně když se psal rok 2011, Apple rozdával placené hry úplně zdarma. Na jeho Facebooku stačilo zkopírovat redeem kód a vložit jej do App Storu. Tehdy se jednalo o placené hry jako Bejeweled nebo Where’s my Water?. Ve stejném roce Apple pořádal i akci 12 Days od Christmas, ve které rozdával vybrané aplikace, hudbu, knihy nebo videoklipy zdarma. Dělal tak prostřednictvím speciální aplikace, kterou jste si museli nainstalovat z App Store.

V roce 2013 pak probíhala akce s názvem iTunes Gift. Po 9 dní jsme se tak mohli těšit nejen na aplikace, ale klidně i celé filmy a hudební alba. Vše odstartovali Maroon 5 se dvěma novými singly a videem, přičemž následoval i obsah od Eda Sheerana, nebo hry Score!, Sonic Jump, Toy Story Toons a aplikace jako Poster či Geomaster. Tím pro mnohé nejzajímavějším byl pak film Sám doma. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    na hry zadarmo kašlu. Hrát na mobilu když mám nadupaný počítač? A na mobilu hrát wot? Jak? Jo kdyby tak rozdával třeba nové ip6 které mu leží na skladu, nové airwatch 4 té generace co má ještě na skladech…to bych bral třeba losováním podle apple id..

    iPhone mám rok a pol a prišlo mi už asi 5 6 ponúk na pol roka music zddarma, alebo rok apple tv zdarma, takže, nesúhlasím, že apple nič nedáva. Druhá vec je, že apple music mi nevyhovuje, mám radšej spotify a apple tv to isté, určite je lepší netflix. Napriek tomu to akceptujem. Popravde, zadarmo nechcem nič, takže, som s tým uplne ok :)

celý text





Čtěte více



.