Zavřít reklamu

Dovolená a prázdniny jsou v plném proudu a letní počasí nasvědčuje tomu, abyste se vypravili k vodě. Pokud používáte Apple Watch Series 2 a novější, jistě víte, že jsou voděodolné do 50 m. Předně upozorňuji, že Apple neuznává reklamace po poškození vodou. Navíc hodinky nejsou vodotěsné, ale pouze voděodolné, což znamená, že se může voděodolnost postupem času snížit. Rozhodně tedy nedoporučuji, a na stránkách to uvádí i samotný Apple, se s hodinkami potápět do větších hloubek nebo provozovat sporty jako vodní lyžování. Na plavání se ale hodinky skvěle hodí a my si ukážeme několik funkcí, jak zajistit, aby se daly ve vodě co nejlépe používat.

Zapnutí zámku ve vodě

Aby pod vodou nedocházelo k nechtěným dotykům, v hodinkách existuje funkce, díky které se obrazovka zamkne. Ve chvíli, kdy aktivujete v aplikaci cvičení plavání nebo surfování, zámek obrazovky se spustí automaticky. V případě, že cvičení aktivovat nechcete, tak na ciferníku přejetím od spodního okraje obrazovky zobrazte Ovládací centrum a klepněte na tlačítko Zamknutí ve vodě. Pokud chcete hodinky odemknout, stačí otočit digitální korunkou. Hodinky vydají zvuk, kterým vypouští vodu z reproduktoru a mikrofonu.

Usušení hodinek

Po použití ve vodě je dobré hodinky usušit. Nejlepší je sundat je z ruky a hadříkem hodinky i řemínek otřít. Pokud budou suché, ale reproduktor nebude vydávat správný zvuk, zkuste několikrát po sobě aktivovat Zamknutí ve vodě, čímž se bude přehrávat zvuk pro vypuštění vody hned několikrát.

Zdroj: watchOS

Pořiďte si ochranné sklo, fólii či kryt na displej

Abyste se odřeninám vyvarovali, tak i pro hodinky existují různé kryty, skla nebo fólie. A je jasné, že je daleko těžší chránit před odřeninami hodinky než telefon nebo tablet. Proto se nebojte kdekoliv na internetu ochranu displeje objednat. Pokud si navíc zakoupíte kryt, můžete jej jednoduše sundat, když zrovna víte, že se s hodinkami nic nestane, a více se vám líbí design hodinek bez krytu.

Nepoužívejte Apple Watch ve vodě, pokud jsou odřené nebo je displej prasklý

Apple na svých stránkách uvádí, že voděodolnost nelze ověřit. V praxi to znamená, že pokud hodinky odřené nejsou, nemusíte se bát i po delším používání s nimi do vody chodit. Ve chvíli, kdy je ale obrazovka prasklá, jsou na ní výrazné škrábance a hodinky už kvůli tomu nevypadají pěkně, raději se používání ve vodě vyvarujte.

Apple Watch Series 5:

Konzultace se servisním technikem

Jestli se po kontaktu s vodou hodinky poškodí, zkuste je vypnout a nechat na chvíli usušit. Nedávejte je na topení ani nefénujte. Pokud žádný z těchto postupů nezabere, nejlepší je zajít do servisu a hodinky zde ponechat. Je samozřejmě jasné, že oprava bude nějaké peníze stát, pokud ale nejste odborníkem, nesnažte se hodinky opravit sami.

apple watch voda
Zdroj: Apple

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více