Zavřít reklamu

Kdo by neznal Atari Breakout – nyní už 44 let starou hru, která se nacházela na mnohých herních automatech. Kromě automatů se později hra Atari Breakout objevila na Atari 2600. Za zrozením této hry stoji Nolan Bushnell, Steve Bristow a Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple. V této hře jste „posazeni“ do jednoduchého prostředí, ve kterém se nachází vaše platforma, kterou se můžete jednak pohybovat, a jednak pomocí ní odrážet kuličku. Tato kulička poté ničí bloky v horní části obrazovky. V původní verzi hry měly bloky různý počet „životů“, museli jste je tedy trefit vícekrát, aby došlo k jejich zničení. Pokud po odražení kuličku svou platformou neodrazíte, hra končí.

Nyní na internetu naleznete nespočet různých „klonů“ této hry, od původních konceptů až po ty kompletně přepracované. Klasicky svou platformu ovládáte myší anebo šipkami, v případě hry TouchBreakout tomu ale je jinak. Nejnovější MacBooky Pro disponují Touch Barem, což je dotyková plocha umístěná v horní části klávesnice. Tato plocha klasicky nahrazuje funkční klávesy F1, F2, atd., kromě nich je na Touch Baru možné zobrazit různé nástroje v závislosti na aplikaci, ve které se nacházíte. Pokud však máte hru TouchBreakout nainstalovanou a spuštěnou, tak se na Touch Baru namísto všeho ostatního objeví právě vaše „spodní“ platforma, od které se odráží zmíněná kulička směrem nahoru.

Ovládání aplikace, respektive hry, TouchBreakout je velmi jednoduché, stejně jako samotná aplikace. Po spuštění se vám zobrazí hrací plocha, která vás vyzývá ke spuštění hry prostřednictvím jakéhokoliv tlačítka. Po spuštění už můžete ihned začít hrát. Jak už jsem zmínil, spodní platformu ovládáte pomocí prstu na Touch Baru. Chvilku trvá, než si na ovládání na Touch Baru zvyknete, avšak po chvilce vás TouchBreakout doslova pohltí. TouchBreakout hrajete na nejvyšší skóre, hra tedy běží a obnovuje horní bloky do té doby, dokud neuděláte chybu a kulička „propadne“ dolů skrze vaši platformu. Nejlepší skóre zjistíte na domovské obrazovce hry, vlevo nahoře poté najdete tlačítko, díky kterého můžete celou hru resetovat. Pokud se sem tam nudíte a chcete si dlouhé chvíle nějakým způsobem zkrátit, tak vám mohu TouchBreakout jen a jen doporučit. Je k dispozici přímo v App Storu, a to za symbolických 25 korun.

touchbreakout_fb2
Zdroj: hra TouchBreakout
.