Zavřít reklamu

Populární streamovací platforma Netflix již zanedlouho odvysílá seriál, zabývající se osobním a profesním životem spoluzakladatele společnosti Microsoft Billa Gatese. Série ponese název Inside Bill’s Brain a její premiéra je naplánovaná na 20. září – tedy na den, kdy bude spuštěn prodej nových iPhonů.

Významným tématem seriálu bude filantropická činnost, které se Gates se svou ženou věnuje již dlouhé roky. Gates v roce 2000 založil nadaci s názvem Bill&Mellinda Gates Foundation (dříve William H. Gates Foundation), která si klade za cíl rozšířit zdravotní péči po celém světě a snížit extrémní chudobu. Ve Spojených státech se pak Gatesova nadace podílí na rozšíření vzdělávacích příležitostí a zpřístupnění informací i technologií. Charitě a filantropii se věnoval i Steve Jobs, ten měl ale podle Gatese jednu obrovskou výhodu, kterou Gates Jobsovi podle svých slov v dobrém závidí.

Bill Gates v nedávné době poskytl o seriálu rozhovor pro list The Wall Street Journal. V rámci interview mimo jiné připustil, že sám sebe nepovažuje za příliš dobrého řečníka, a své schopnosti v tomto směru srovnal s Jobsovými veřejnými projevy. Jobs podle Gatese vždy disponoval obdivuhodnou schopností strhnout na sebe pozornost místnosti plné posluchačů, a to i ve chvílích, kdy mluvil o naprosto nudných a nezajímavých tématech. Gates sám podle svých slov vždy toužil po stejných schopnostech, aby mohl hovořit o důležitých tématech beze strachu, že budou ignorována.

Bill Gates a Steve Jobs

Gates a Jobs jsou považováni nejen za jedny z nejvýraznějších a nejvýznamnějších postav technologického průmyslu, ale také za odvěké rivaly. Pravdou je, že jejich firmy si vzájemně konkurovaly, z obou mužů se ale postupem času stali blízcí přátelé. Bill Gates v posledních dvou dekádách odklonil svou pozornost a práci od Microsoftu směrem k již zmíněné charitě a intenzivně se angažuje ve své nadaci, kde kromě jeho ženy působí také Warren Buffet.

.