Zavřít reklamu

HomePod mini byl představen teprve v roce 2020 po boku iPhonů 12. Jedná se o malý chytrý reproduktor do domácnosti, který se samozřejmě dokáže napojit na chytrou domácnost Apple HomeKit a prostřednictvím hlasových příkazů ovládat celý byt či dům. Na své drobné rozměry navíc nabízí až překvapivě vysoce kvalitní zvuk a řadu dalších funkcí. O ty nám ale tentokrát nepůjde. Nyní se totiž dostala na povrch informace, podle které Apple při vývoji pracoval i na variantě s vlastní baterií. V takovém případě by HomePod mini nebyl závislý na neustálém připojení do elektrické sítě. Gigant však tuto verzi ve finále zařízl. Proč? A nebylo by naopak lepší, kdyby na baterii vsadil?

Způsob používání

Nejprve je nutné se zamyslet nad tím, jak HomePod mini vlastně majoritní skupina uživatelů používá. Jelikož se jedná o chytrý reproduktor spravující chytrou domácnost, tak je poměrně logické, že je po celou dobu na jednom a tom samém místě, v dané konkrétní místnosti. Samozřejmě reproduktorů můžeme mít po celé domácnosti hned několik a následně je také využívat například i pro Interkom, avšak to nic nemění na tvrzení, že s HomePodem mini už jen z podstaty moc nepohybujeme. Na druhou stranu je nutné vzít v potaz, že jiným způsobem vlastně ani produkt používat nemůžeme. Jelikož je závislý na připojení k elektrické síti, tak je dosti nepraktické jej častokrát jakkoliv přesouvat.

Z tohoto důvodu se nabízí jednoduchá otázka. Byl byl HomePod mini přívětivější na používání, pokud by nabízel vestavěnou baterii a šlo by jej tedy snadno přenášet? Odpověď na tento dotaz se samozřejmě hledá těžko, jelikož nemáme k dispozici zmiňovaný produkt, který by nám tuto zkušenost dokázal zprostředkovat – když pomineme konkurenční kousky. Upřímně ale musíme uznat, že na škodu by něco podobného určitě nebylo. Přítomnost baterie by totiž znatelně usnadňovala používání produktu, díky čemuž bychom jej mohli mít například většinu času v ložnici a v případě potřeby ho mohli přesunout třeba do obývacího pokoje k televizi. To vše, aniž bychom museli řešit vypojování kabelů a hledání vhodné zásuvky v jiné místnosti.

homepod mini pár
HomePod mini

Současný HomePod mini v kombinaci s baterií

Co kdyby ale přišel HomePod mini v současné podobě, avšak zároveň by nabízel baterii jakožto záložní zdroj? V takovém případě by tento reproduktor mohl fungovat zcela normálně například v rámci jedné místnosti, ale bylo by možné kdykoliv z něj odpojit napájecí kabel a libovolně jej přenést či vzít na cesty, kde by pro změnu čerpal energii z vestavěné baterie. Samozřejmě něco podobného se nabízí již nyní. Díky napájení prostřednictvím USB-C kabelu nám jen stačí, abychom měli po ruce tak akorát například powerbanku s výstupním konektorem USB-C Power Delivery 18 W a více.

Přesně tímto krokem by Apple mohl uspokojit obě strany – ty, kteří jsou se současným produktem spokojeni, i ty, kteří by naopak uvítali akumulátor. Podle aktuálních informací bychom se ale moc těšit neměli. Podle Marka Gurmana, který údajně čerpá informace přímo z Applu, cupertinský gigant (prozatím) nemá plány pro vývoj podobného zařízení s vlastní baterií, což je obrovská škoda. Je totiž jasné, že podobné zařízení by uvítala poměrně velká skupina uživatelů, jelikož by tak získali poměrně větší svobodu v používání.

.