Zavřít reklamu

Společnost Broadcom se chystá Applu prodat součástky pro bezdrátovou konektivitu v hodnotě patnácti miliard dolarů. Komponenty budou použity v produktech, jejichž vydání je naplánováno v horizontu následujících tří a půl let. Svědčí o tom nedávný zápis v komisi pro cenné papíry. Zápis nicméně nijak nespecifikuje, o které konkrétní součástky půjde. Podle zápisu komise uzavřel Apple s Broadcomem dvě oddělené dohody.

Broadcom Applu v minulosti dodal například Wi-Fi a Bluetooth čipy pro loňské modely iPhonů, jak se ukázalo při rozebrání iPhonu 11. Jeho součástí byl také RF čip Avago, který smartphonu pomáhá s připojením k bezdrátovým sítím. Společnost Apple by měla s iPhony s 5G konektivitou přijít v následujících letech, řada zdrojů mluví o tom, že první 5G iPhony spatří světlo světa ještě v letošním roce. Tento krok představuje pro řadu potenciálních dodavatelů příslušného hardwaru příležitost k navázání nových obchodních vztahů s Applem. Není ale vyloučeno, že 5G součástek se zmíněné dohody Applu s Broadcomem netýkají, což naznačil i analytik společnosti Moor Insights Patrick Moorhead.

Cupertinský gigant podniká kroky k vývoji vlastních 5G čipů. Loni v létě se  v médiích objevila zpráva o tom, že Apple pro tyto účely koupil divizi společnosti Intel na výrobu mobilních datových čipů. Součástí akvizice bylo také přijetí 2200 původních zaměstnanců, vybavení, výrobních nástrojů i prostor. Cena akvizice činila zhruba jednu miliardu dolarů. Podle dostupných informací ale vlastní 5G modem od Applu nepřijde dříve než v příštím roce.

Apple logo

Zdroj: CNBC

.