Zavřít reklamu

O kolonizaci, i případné teraformaci, tj. transformaci prostředí planety do takového stavu, aby se co nejvíce podobalo Zemi, různých světů jsme v naší rubrice psali už několikrát. Vděčné téma přitahuje nejen nezávislé vývojáře videoher, ale i designéry her deskových. Jednou z populárních deskovek, které se tímto tématem zabývají, je nepochybně i Terraforming Mars od Jacoba Fryxeliuse. Tu si vybralo i studio Asmodee Digital jako jeden ze svých početných portů k převedení do digitální podoby.

Terraforming Mars spojuje originálním způsobem aspekty hráčské kooperace a soupeření. Teraformace Marsu je sice ve hře hlavním cílem všech hráčů. Společně tak budou spolupracovat na tom, aby se atmosféra zaplnila kyslíkem, rudé pouště rozkvetly rostlinami a vyschlé oceány se znovu zaplnily vodou. Na druhou stranu se ovšem celý proces řídí příkazy obrovské korporace, o jejíž náklonnost (ve hře reprezentovaná formou reputace) budete s ostatními soupeřit.

Nejdůležitějším herním prvkem jsou v Terraforming Mars karty projektů. Zatímco normální karty budete umísťovat na hexagonální herní pole kdykoliv během svých tahů a získávat za ně body reputace, projekty většinou vyžadují splnění jasně definovaných podmínek. Během konstrukce takových projektů pak musíte myslet i na to, jak tematicky zapadají k vašim ostatním kartám. Klíčem k vítězství ve hře je totiž řetězit příbuzné karty a užívat si jejich vzájemnou spolupráci.

  • Vývojář: Asmodee Digital
  • Čeština: Ne
  • Cena: 19,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, procesor Intel Core i5, 2 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4000 nebo lepší, 337 MB volného místa na disku

 Hru Terraforming Mars můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více