Zavřít reklamu

Call of Duty se už několik let řadí mezi nejpopulárnějších střílečky z pohledu první osoby. Většinu titulů této rozsáhlé série si mohou zahrát majitelé herních konzolí a PC. Pro operační systém macOS je k dispozici jen šest z celkových patnácti vydání. Dnes se k nim však přidal sedmý titul, konkrétně Call of Duty: Black Ops III.

Black Ops III ani zdaleka není nejnovější díl, který si lze ze série Call of Duty zahrát. Je nicméně nejaktuálnější v rámci dostupnosti pro Mac. Titul vyšel už v roce 2015, kdy se stal nejlepší střílečkou roku, a po něm následovaly ještě další tři díly – Infinite Warfare v roce 2016, WWII v roce 2017 a Black Ops IIII minulý rok.

Za Call of Duty: Black Ops III pro Mac stojí vývojářské studio Aspyr, které se při vývoji soustředilo na využití dostupných technologií od Applu. Kromě kompletní podpory 64-bitové architektury, které by dnes mělo být již naprostým standardem u všech nových aplikací a her pro macOS, použili vývojáři také grafické API Metal, jež je mimo jiné hardwarově akcelerované.

Abyste si mohli CoD: Black Ops III na Macu zahrát, budete potřebovat minimálně macOS 10.13.6 (High Sierra), čtyřjádrový procesor Core i5 s taktem 2,3GHz, 8GB RAM a nejméně 150GB volného místa na disku. Nezbytnou součástí (a pro mnohé i kamenem úrazu) je požadavek na grafickou kartu s minimálně 2 GB paměti, přičemž oficiálně nejsou podporované karty od Nvidia ani integrované grafiky od Intelu.

Hru je možné zakoupit a stáhnout skrze Steam. K dispozici jsou celkem tři verze – Multiplayer Starter Pack za 14,49 €, edice Zombies Chronicles za 59,99 € a nakonec edice Zombies Deluxe za 99,99 €.

Call of Duty Black Ops III

 

.