Zavřít reklamu

Apple před chvíli ukončil svou první letošní keynote, na které došlo k představení již 5. generace iPadu Air. Díky zprovoznění české mutace oficiálního obchodu už známe i české ceny, pojďme se tedy podívat, na kolik jednotlivé varianty nového iPadu Air vyjdou.

iPad Air 5 Wi-Fi cena

Cena jednotlivých modelů se pochopitelně mění v závislosti na zvolené konfiguraci. Ta úplně nejlevnější, tedy s 64 GB vnitřní paměti a podporou pouze pro WiFi připojení, vyjde českého zákazníka na 16 490 korun. Pokud vám základní paměť nebude stačit, Apple nabízí i variantu s kapacitou interního úložiště o velikosti 256 GB. Takovýto model (opět pouze s podporou pro WiFi připojení) vás vyjde na 20 990 korun.

iPad Air 5 Cellular cena

Pokud potřebujete být neustále online a iPad si bez datové SIM karty nedovedete představit, bude nutné počítat s vyšší pořizovací cenovkou nových iPadů Air. Cellular (tedy 5G+WiFi) varianta se základní pamětí o kapacitě 64 GB stojí 20 990 korun. Pomyslný vrcholný model s maximální velikostí paměti 256 GB a podporou pro 5G a WiFi pak přijde na 25 490 korun.

iPad Air 5 dostupnost

Jak již padlo během keynote, nové iPady Air 5. generace bude možné předobjednat již v tento pátek 11. března. Na pultech obchodů pak bude novinka dostupná o týden později, tedy od 18. března 2022.

.