Zavřít reklamu

Poslední verze iPadu Air je tu s námi od 15. září 2020, tedy necelých 17 měsíců. Apple se tak konečně rozhodl, že je na čase hardware aktualizovat a právě to se také stalo, neboť Apple před několika málo okamžiky představil zcela nový iPad Air 5.

iPad Air 5 specifikace

Nový iPad Air 5. generace přináší zcela novou úroveň výkonu díky 8-jádrovému procesoru Apple M1, který nabídne o více než 60% vyšší výkon CPU, než tomu tak bylo u předchozí generace.  Grafický výkon je oproti předešlé generaci až dvakrát vyšší, zároveň je i znatelně vyšší než u klasických notebooků nebo tabletů s Windows v podobné cenové relaci. To vše při zachování velice kompaktních rozměrů a nízké váhy. Součástí M1 procesoru je také 16-jádrový Neural Engine. Díky novému hardwaru je tak nový iPad Air ideálním zařízením například na hraní. Nový Air nabídne Retina displej s vysokým jasem (500 nits) a antireflexním povrchem.

Na přední straně najdeme vylepšenou 12 MPx kameru s podporou pro funkci Center Stage, kterou tak už nabízí všechny aktuální verze prodávaných iPadů. Z hlediska konektivity novinka nabídne podporu pro ultra-rychlé 5G, zároveň se znatelně (až 2x) zvýšila rychlost USB-C konektoru. Novinka pochopitelně podporuje i všechny možné periferie jako jsou klávesnice, obaly (skrze Smart Connector) nebo Apple Pencil 2. generace. Z hlediska softwaru dokáže nový iPad Air využít všechny funkce a možnosti, které současná verze iPadOS 15 nabízí, včetně zcela nové verze iMovie s podporou pro story-boardy. Novinka obsahuje hned celou řadu komponent, které pochází z plně recyklovaných zdrojů, včetně dílů vyrobených ze vzácných kovů. Nový iPad Air bude dostupný celkem v pěti barevných variantách, a to v modré, šedé, stříbrné, fialové a růžové.

iPad Air 5 cena a dostupnost:

Ceny novinky začnou na 599 dolarech (české ceny se dozvíme hned po skončení keynote) a uživatelé si budou moci vybrat mezi variantami s 64 nebo 256GB vnitřní paměti. Samozřejmostí je také WiFi a WiFi/Cellular varianta. Předobjednávky nového iPadu Air se spustí již tento pátek, prodej pak bude zahájen o týden později, tedy 18. března.

.