Zavřít reklamu

Pro ty, kteří cestují s iPhonem, existuje poměrně hodně možností, jak zjistit trasu z bodu A do bodu B. Jednu z těchto možností představují nativní Apple Mapy, druhou pak některá z řady aplikací třetích stran, které nabízí App Store. V tomto článku dostanete 4 tipy na Mapy.cz, které vám mohou pomoci s plánováním výletů, ale i zjišťováním různých informací z map.

Počasí na trasu

V aplikaci Mapy.cz si můžete nechat vyhledat nejen nejlepší trasu pro váš výlet, ale také předpověď počasí pro daný den a danou lokalitu, takže vás na vaší cestě nepřekvapí žádná náhlá změna. Jak na to? Do vyhledávacího pole v horní části displeje zadejte místo, na které se potřebujete dopravit. Na panelu ve spodní části displeje klepněte na Upravit a poté na kartě aktivujte položku Počasí na trase. Klepněte na Mapa – součástí zobrazení vaší trasy by nyní měly být údaje o počasí na jejích jednotlivých bodech.

Tipy na výlet

Chystáte se vyrazit na dovolenou a rádi byste načerpali nějakou inspiraci pro místní výlety? Nemusíte složitě googlit – aplikace Mapy.cz totiž nabízí přímo možnost vyhledání tipů na výlety ve vybrané lokalitě. Postup je velmi snadný a opět vede přes vyhledávací pole v horní části displeje iPhonu. Pokud na toto pole klepnete, můžete si ihned pod ním všimnout položky Tipy na výlet. Klepněte na tuto položku – během chvilky se vám zobrazí seznam míst, která můžete navštívit, spolu se základními údaji o trase. Po klepnutí na vybranou kartu se vám zobrazí další zajímavé informace.

Katastr nemovitostí

Další položkou, kterou můžete v rámci používání aplikace Mapy.cz vyhledávat, jsou veřejně dostupné údaje z katastru nemovitostí. Pokud potřebujete zjistit, komu patří vybraná nemovitost, zadejte nejprve její adresu do vyhledávacího pole v horní části displeje iPhonu. Poté klepnutím otevřete kartu místa, která se vám zobrazí ve spodní části displeje, a v sekci Další odkazy vyberte položku Informace o parcele v Katastru nemovitostí – budete automaticky přesměrování na web s příslušnými informacemi.

Vyhledání souřadnic

Dalším užitečným údajem, který si můžete v aplikaci Mapy.cz vyhledat, jsou souřadnice vybraného místa. Nejprve si na mapě vyhledejte lokaci, jejíž souřadnice potřebujete zjistit. Klepněte na náhled karty, který se vám zobrazil v dolní části displeje vašeho iPhonu, a zajeďte o něco níže. Ve spodní části karty se vám zobrazí souřadnice vybraného místa, a pokud příslušnou položku klepnutím otevřete, získáte další související údaje.

.