Zavřít reklamu

Britský pořad vysílaný na BBC TV, zabývající se ochranou spotřebitelů, přišel s velice zajímavou informací týkající se společnosti Apple a toho, jak společnost přistupuje k současné speciální akci, během které je možné si nechat vyměnit baterii za zvýhodněnou cenu. Tato akce probíhá v návaznosti na kauzu z počátku roku, kdy se zjistilo, že Apple cíleně zpomaluje starší iPhony s opotřebovanou baterií.

V posledních týdnech se údajně objevilo poměrně dost případů (které navíc potvrzují uživatelé v komentářích pod některými články s touto tématikou), kdy nějací uživatelé poslali svůj iPhone na provedení zvýhodněné výměny baterie, avšak dočkali se nečekané odpovědi. Společnost Apple v mnoha případech v těchto telefonech našla nějakou ‚skrytou závadu‘, která se musí opravit předtím, než se provede zvýhodněná výměna baterie.

Dle informací ze zahraničí se za těmito ‚skrytými závadami‘ skrývá ledasco. Apple obvykle argumentuje tím, že jde o závadu uvnitř telefonu, kterou je třeba opravit, neboť ovlivňuje chování zařízení. Pokud ji uživatel neuhradí, nemá na zvýhodněnou výměnu baterie nárok. Zahraniční uživatelé popisují, že se ceny těchto oprav pohybují v řádech stovek dolarů (euro/liber). V některých případech jde údajně jen o poškrábaný displej, který je však třeba celý vyměnit, jinak nebude výměna baterie umožněna.

Dle zahraničních ohlasů to vypadá, že tým z BBC TV šlápl do vosího hnízda, neboť se na základě této reportáže ozývá čím dál tím více postižených uživatelů, kteří mají stejnou zkušenost. Apple na svém webu uvádí, že pokud má váš iPhone nějaké poškození, které výměně baterie brání, bude třeba vyřešit nejprve to. Toto ‚pravidlo‘ se však dá očividně velice snadno ohýbat a Apple tak nutí zákazníky k zaplacení leckdy zbytečných servisních úkonů. Zaregistrovali jste potíže s výměnou baterie také, nebo to ve vašem případě probíhalo bez problému?

Zdroj: 9to5mac, Appleinsider

Diskuze k článku

    rozflákaný display se vyměnit musí, to dá rozum, servis už by rozlepený telefon nedal dohromady, ale „jiné vnitřní opravy“ jsou typickým znakem této značky, aneb zaplať ovce, zaplať i za vzduch :))

celý text

Čtěte více