Zavřít reklamu

Všimli jste si, že se na domovské obrazovce u nějaké z aplikací objevuje Čekání? Do této situace se můžete nejčastěji dostat v případě, kdy necháte aktualizovat nějakou aplikaci a před či při stahování a instalací se objeví nějaký problém. Uživatelé často nevědí, jakým způsobem se v takové situaci mají zachovat. Existuje hned několik řešení, které vám mohou pomoci – my se v tomto článku podíváme na 5 z nich. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Připojení k internetu

Jestliže se u nějaké z aplikací na domovské obrazovce objevuje Čekání, tak prvně zkontrolujte, že jste připojeni k internetu. Nejčastěji většina z nás stahuje aplikace na domácí Wi-Fi, tudíž zkontrolujte, zdali náhodou nedošlo k vypojení routeru. Nic samozřejmě nepokazíte ani tím, kdy router restartujete. V případě, že jste připojeni k mobilním datům, tak zkuste vydržet do té doby, až se dostanete domů či kdekoliv jinde s funkční Wi-Fi sítí. K té se pak připojte a zkuste stahování obnovit.

iPhone 12 Pro:

Zbývající místo v úložišti

Apple v současné době u svých jablečných telefonů nabízí kapacitu úložiště o velikosti 64 GB či 128 GB. Pro většinu uživatelů je tato kapacita dostačující, pokud ale každopádně hodně fotíte a točíte, popřípadě jestliže máte v zařízení nainstalováno nespočet aplikací a her, tak se můžete ocitnout v situaci, kdy se úložiště zaplní, aktualizace se nestáhne a u aplikace se objeví Čekání. Zkontrolujte si tedy, zdali máte v úložišti dostatek volného místa. Stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone, kde vyčkejte na načtení všech položek. V horním grafu pak můžete zjistit, kolik vám zbývá volného místa. Níže pak přikládám článek, který vám s uvolněním místa v úložišti pomůže.

Vypněte aplikace na pozadí

Pokud vám prozatím ani jeden z výše uvedených tipů při čekající aktualizaci nepomohl, tak ještě vyzkoušejte vypnout všechny aplikace na pozadí. V případě, že jich na pozadí běží mnoho, tak se může stát, že je iPhone plně výkonnostně vytížen a stažení aktualizace aplikace zatrhne. Ukončením aplikací na pozadí hardwaru iPhonu ulevíte a dost možná se také obnoví stažení aktualizace. Máte-li iPhone s Touch ID, tak pro ukončení dvakrát klepněte na tlačítko plochy, v případě iPhonu s Face ID pak přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru, avšak prst z obrazovky chvíli nepouštějte. Tímto se zobrazí přehled aplikací – pro ukončení po každé přejeďte prstem zdola nahoru.

Vynucený restart iPhone

Věřte nebo ne, mnoho problémů dokáže jednoduše vyřešit restart, a to nejen v případě iPhonu, ale také v případě jiných zařízení. Jestliže vám ani jeden z výše uvedených tipů pro zbavení se čekající aplikace nepomohl, tak vynucený restart jednoduše proveďte. Na iPhonu 8 a novějším provedete vynucený restart stiskem a uvolněním tlačítka pro zvýšení hlasitosti, následným stiskem a uvolněním tlačítka pro její snížení a podržením bočního tlačítka do té doby, než se na displeji nezobrazí logo Apple. U iPhonu 7 a 7 Plus stiskněte zároveň tlačítko pro snížení hlasitosti a boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple, u starších modelů držte boční tlačítko spolu s tím domovským.

Problém na serveru

Jestliže vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl a na vaší domovské obrazovce se stále zobrazuje aplikace s popisem Čekání, tak je dosti pravděpodobné, že má Apple problém na svém serveru pro App Store. Dobrou zprávou je, že si stav všech služeb od Applu můžete jednoduše zkontrolovat. Stačí přejít na tyto oficiální jablečné stránky, kde se nachází seznam všech služeb. Pokud se u nějaké objeví namísto zelené ikony oranžová, tak to znamená, že má služba problém. V tomto případě vám nezbude nic jiného, než vyčkat na opravu problému. Do té doby aplikaci s největší pravděpodobností nezprovozníte.

status služeb apple
Zdroj: https://www.apple.com/support/systemstatus/
.