Zavřít reklamu

V posledních dnech se nám roztrhl pytel s odpověďmi hlavních představitelů Applu na otázky fanoušků. Včera jsme vás informovali o vyjádření Tima Cooka na budoucnost Macu mini. I v tomto případě jde o čtenáře serveru MacRumors. Ten adresoval svůj mail fanoušky milovanému Craigu Federighimu. V něm se prezidenta pro softwarové inženýrství ptá, zda se ještě v říjnu dočkáme typické podzimní Keynote, na které jsme byli zvyklí vídat novinky hlavně z řad iPadů a MacBooků.

Z této zavedené tradice nejspíše pocházela i celá myšlenka dotazu. Loni jsme totiž v říjnu zjistili, na čem Apple pracoval poslední roky, když odhalil zcela nové Macbooky Pro s novým designem a TouchBarem. Nicméně Craig se vyjádřil jasně ,,Myslím, že jsme všichni překeynoutovaní pro letošní rok”. Craig měl tedy na mysli, že dvě Keynote, které Apple v letošním roce uspořádal, tedy WWDC a zařijovou Special Event, byly pro letošek až dost.

Očekávání fanoušků tedy bude upnuto na nejspíš poslední činy, které máme od Applu slíbeny. Tím je prosincové zahájení prodeje chytrého reproduktoru, který Apple nazval jako HomePod a zcela nového Space Gray iMacu Pro, který byl vyvinut pro profesionální využití z řad umělců, filmařů a grafiků a podle prvních benchmarků dosahuje neuvěřitelných výkonů. Zapomenout nesmíme ani na iPhone X. Předobjednávky nejdražšího iPhonu v historii se spustí 27. října a v obchodech se ho dočkáme o týden později, tedy 3. listopadu. Spolu s vypuštěním se dá očekávat i auktualizace iOS 11 na verzi 11.1. Tímto výčet oficiálních novinek od Applu nejspíše i skončí a na další si budeme muset počkat do roku 2018.

.