Zavřít reklamu

Už jen týden nás dělí od představení nových iPhonů. Na základě nesčetných analýz, spekulací, úniků a odhadů došla většina veřejnosti k závěru, že se můžeme těšit mimo jiné na iPhone XS, iPhone XS Plus a iPhone 9. Teorií o tom, jakými vlastnostmi budou nové přístroje disponovat, je plný internet. Druhá věc je ale to, co od nových iPhonů očekávají uživatelé. Právě na toto téma byl proveden nejnovější průzkum.

Tak jako řada ostatních průzkumů podobného ražení byl i tento proveden za velkou louží. Deník USA Today ve svém dotazníku vyzpovídal 1665 plnoletých obyvatel Spojených států ohledně toho, co by si od nových jablečných smartphonů nejvíce přáli. A odstranění výřezu v displeji to není.

Výřez iPhonu X vzbudil v době uvedení výročního jablečného smartphonu poměrně velké pozdvižení. Rok utekl jako voda a nyní se zdá, že si na výřez snad už nikdo nevzpomene – řada konkurentů Applu si jej dokonce adoptovala pro své vlajkové lodě. Průzkum ukázal, že uživatelům je ve skutečnosti opravdu jedno, zda výřez bude i na nových telefonech. Pouhých deset procent dotázaných uvedlo, že by si přáli, aby Apple u nové generace iPhonů výřez odstranil. Jaké přání bylo naopak nejčastější?

Jak budou asi nové iPhony vypadat?

Pokud hádáte výdrž baterie, hádáte správně. Lepší životnost baterie si u nových iPhonů přálo většinových 75 % účastníků průzkumu. Pravdou je, že zatímco řada funkcí a technologií v iPhonu pokročila za poslední roky výrazně kupředu, životnost baterie zůstává častým předmětem nářků a stížností uživatelů. Dotázaní by větší výdrž baterie uvítali dokonce i na úkor případných rozměrů a váhy nového telefonu.

Mezi další vlastnosti, jež by uživatelé u iPhonů příští generace uvítali, patří například vyšší odolnost nebo možnost rozšíření paměti. Pravděpodobnost, že Apple zavede u svých smartphonů sloty pro microSD karty, je prakticky nulová, možná se ale dočkáme variant smartphonů s ještě vyšší kapacitou úložiště než doposud. Zatímco výřez v horní části displeje uživatelé zjevně rychle pustili z hlavy, sluchátkový jack některým z nich stále ještě nedá spát. Pro jeho návrat hlasovalo v dotazníku 37 % účastníků. Někteří touží i po USB-C konektoru, vylepšení pro Face ID a celkové zrychlení.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Po lepší výdrži uživatelé volají už roky, ale Apple raději vydává tenčí a tenčí modely. A přitom ho stejně každý tahá v obalech a bumperech, takže nějaký milimetr nehraje vůbec roli.

    Já se hlavně modlím, aby Apple udělal nějakého následníka 6se, nechci velký mobil, všechno ostatní je mi skoro šumák. Fakt bych nerad skončil u Androida jen kvůli tomu, že Apple dělá už jen samý pádla :(

celý text

Čtěte více.