Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

iPhone 13 přinese spoustu vymodlených novinek

Letos na podzim bychom se měli dočkat představení nové generace jablečných telefonů s označením iPhone 13. Ačkoliv nás od vydání stále dělí hned několik měsíců, internetem se již nyní šíří nespočet nejrůznějších úniků, potenciálních vylepšení a analýz. Aktuálně se nechal slyšet renomovaný a velice uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který na Apple prozradil notnou dávku informací. Podle něj bychom se po vzoru iPhonu 12 měli dočkat hned čtyř modelů. Ty by se měly následně pochlubit menším výřezem, jenž je stále terčem kritiky, větší baterií, Lightning konektorem a čipem Qualcomm Snapdragon X60 pro ještě lepší zážitek z 5G.

iPhone 120Hz displej EverythingApplePro

Další parádní novinkou by měla být optická stabilizace obrazu, kterou se doposud pyšní pouze iPhone 12 Pro Max. Jedná se o praktický snímač, který dokáže detekovat i sebemenší pohyb rukou a vyrovnat jej. Konkrétně tak zvládne udělat až 5 tisíc pohybů za sekundu. Stejného vylepšení by se letos měly dočkat všechny čtyři modely. Modely Pro by poté měly konečně přinést vylepšení na poli displeje. Díky adaptaci energeticky-úsporné technologie LTPO obrazovky pokročilejších iPhonů 13 nabídnou vymodlenou 120Hz obnovovací frekvenci. Zmiňovaná větší baterie poté bude zajištěna díky interním úpravám telefonů. Konkrétně je řeč o integraci slotu pro SIM kartu přímo se základní deskou a zmenšení tloušťky některých komponentů Face ID.

Další generace iPhone SE se letos nedočkáme

Vloni jsme se dočkali představení druhé generace opěvovaného iPhonu SE, který v těle iPhonu 8 přinesl výkon modelu 11 Pro za velice slušnou cenu. Ještě před koncem loňského roku se jablečným světem začaly šířit informace o příchodu nástupce, tedy třetí generace, jejíž příchod se datoval na první polovinu roku 2021. Pozdější zprávy už ale naznačovaly spíše konec 2021. Poměrně populární byla taktéž teorie, že se dočkáme jakési verze iPhone SE Plus s displejem přes celou plochu a Touch ID v zapínacím tlačítku, podobně jako v případě loňského iPadu Air.

Žádný z výše popsaných scénářů ale nesedí do předpokladů analytika Ming-Chi Kuo. Podle něj si totiž na nový iPhone SE budeme muset ještě chvíli počkat, protože se jeho představení dočkáme až v první polovině roku 2022. Zároveň bychom neměli mít příliš velká očekávání. Z velké části budou změny buďto úplně minimální nebo žádné (včetně designu). Apple se údajně chystá vsadit na podporu 5G a novější čip.

iPhone bez horního výřezu? V roce 2022 možná ano

Dnešní souhrn si završíme poslední predikcí Kua, která se nyní zaobírá jablečnými telefony v roce 2022. Řeč je konkrétně opět o zmiňovaném, a poměrně silně kritizovaném horním výřezu, takzvaném notchi. Kuo sdělil, že by Apple měl po vzoru vlajkových lodí Samsungu výřez kompletně odstranit a vsadit na prostý „průstřel.“ Tato novinky by měla dorazit minimálně na modely Pro. Už ale bohužel není zmíněno, jak bude nadále fungovat systém Face ID bez onoho výřezu, ve kterém jsou skryté všechny potřebné senzory.

galaxy-s21-iphone-12-pro-max-front

V tomto směru se o cupertinské společnosti již několikrát hovořilo o integraci systému Touch ID pod displeji budoucích jablečných telefonů. Naděje na Face ID ale stále existuje. Čínskému výrobci ZTE se totiž podařilo umístit technologii pro 3D skenování obličeje pod displej telefonů a je tedy potenciálně možné, že se stejnou cestou vydá i samotný Apple. Kuo v závěru doplnil, že iPhony v roce 2022 nabídnou automatické ostření i na přední kameře. Jaký je váš názor na tyto změny? Vyměnili byste výřez za zmiňovaný průstřel?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    “Nabidnou vymodlenou 120Hz obnovovaci frekvenci”

    Zkus mene chodit do kostela. Jeste jsem nepotkal uzivatele, ktery by se za to modlil nebo po tom nejak vic touzil. Je to pokrok a fajn vec navic ale rozhodne to neni “vymodlena” funkce. Zase snaha o bulvar…

    Souhlas, těch 120Hz nevím kdo se za to modlí :D zbytečný argument uživatelů javadroidu. Viděl jsem, že bych se za to modlil to fakt ne. Ani na PC nemám 120hz a žiju.

    Měl by jste si zajít do obchodu s elektronikou a vyzkoušet 120hz u telefonu na vlastní kůži. Pozor na většině prodejnách to mají defaultně vypnuté tak nezapomeňte v nastavení zapnout. A uvidíte sám, že je to něco pro co se modlit. Tedy pokud jste alespoň trochu technologický nadšenec.

    120 Hz používám a můžu říct, že není cesta zpět. Taky jsem tomu nevěřil, dokonce jsem to měl zpočátku vypnuté. Pak to pár dní zkusil… A už nevypnul. Teď mi přijde,že se každý telefon seká a z rychlého scrollování bolí oči.

celý text

Čtěte více.