Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi ty, kteří volají po zavedení USB-C portů u iPhonů, možná vás náš dnešní souhrn spekulací zklame. Podle nejnovějších zpráv to totiž vypadá, že Apple i letos nechá uživatele, toužící po iPhonech s USB-C porty, na holičkách. Kromě tohoto tématu bude dnes opět řeč o modelech iPhonů s fotoaparátem a Face ID zabudovaným pod displejem.

iPhone s fotoaparátem a Face ID pod displejem

Spekulace o tom, že společnost Appole chystá pro své zákazníky iPhone s fotoaparátem a Face ID pod displejem, nejsou žádnou novinkou. V posledních měsících ale tyto spekulace nabírají čím dál konkrétnější podobu. V průběhu minulého týdne se na toto téma vyjádřil také analytik Ming-Chi Kuo, který v jednom ze svých tweetů uvedl, že by Apple měl svůj full-screen iPhone vydat v roce 2024.

Zmíněný tweet je reakcí na příspěvek z počátku letošního dubna, ve kterém Kuo vyjadřuje souhlas s analytikem Rossem Youngem ohledně toho, že by iPhone se senzory Face ID umístěnými pod displejem měl spatřit světlo světa v roce 2024. Kuo k tomuto tématu dále dodal, že se domnívá, že zpoždění je spíše marketingovým záměrem než důsledkem technických problémů.

Lightning konektory u budoucích iPhonů

Spousta jablíčkářů již delší dobu volá po tom, aby Apple začal své iPhony vybavovat USB-C porty. Jednu dobu se dokonce spekulovalo i tom, že by se těchto portů mohly dočkat již letošní iPhony 14, nejnovější zprávy ale napovídají, že spíše než k výměně stávající konektivity za USB-C by mělo zkrátka jen dojít k vylepšení Lightning portů.

Novější iPhony se mohou pochlubit také MagSafe konektivitou:

Ačkoliv se v současné době mohou USB-C konektivitou pochlubit Apple produkty jako Macy či některé iPady, u iPhonů Apple zjevně s implementací této technologie stále ještě váhá. Zpráva z minulého týdne hovoří o tom, že by se Lightning portů zatím neměly zbavit ani letošní iPhony, mělo by zde ale aspoň dojít k vylepšení, v jehož rámci by Pro modely letošních jablečných smartphonů měly být vybaveny Lightning 3.0 portem. Ten by měl zaručovat vyšší rychlost i spolehlivost.

.