Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Tituly z  TV+ získaly Cenu Daytime Emmy

V minulém roce jsme se dočkali odhalení streamovací platformy od Applu, která se zaměřuje na originální obsah. Ačkoliv řada uživatelů stále preferuje konkurenční služby, na  TV+ již nyní můžeme najít řadu velice zajímavých titulů, jež jsou mezi diváky velice populární. Nyní má kalifornský gigant důvod k oslavám. Dva seriály z jeho dílny totiž obdržely Cenu Daytime Emmy. Konkrétně se jedná o show Ghostwriter a Peanuts in Space: Secrets of Apollo 10.

Ghostwriter
Zdroj: MacRumors

K samotnému udělení došlo při příležitosti 47. udělování těchto cen během virtuální ceremonie. Apple se navíc těšil ze sedmnácti nominací, přičemž osm z nich bylo v souvislosti se seriálem Ghostwriter.

Photoshop pro iPad se dočkal skvělých novinek

Renomovaná společnost Adobe na konci loňského roku konečně vydala Photoshop pro iPad. Ačkoliv tvůrce grafických programů sliboval, že se bude jednat o plnohodnotnou verzi softwaru, po vydání jsme ihned zjistili, že opak je pravdou. Ihned po zmiňovaném vydání jsme se naštěstí dočkali vyjádření, podle kterého bude docházet k pravidelným aktualizacím, s jejíchž pomocí se bude Photoshop neustále přibližovat k plnohodnotné verzi. A jak společnost Adobe slíbila, tak taky koná.

Aktuálně jsme se totiž dočkali zcela nové aktualizace, která s sebou přináší parádní novinky. Do verze pro iPady totiž konečně zamířil Refine Edge Brush a nástroj umožňující rotaci pracovní plochy. Pojďme se na ně tedy společně podívat. Jak již samotný název napovídá, Refine Edge Brush slouží k co možná nejpřesnějšímu výběru. Uplatnit jej můžeme v případě záludných objektů, kdy potřebujeme označit například vlasy nebo srst. S jeho pomocí je naštěstí činnost naprosto jednoduchá, kdy samotný výběr vypadá vcelku realisticky a usnadní vám další práci.

Dále jsme se konečně dočkali zmiňovaného nástroje pro rotaci pracovní plochy. Ten je pochopitelně perfektně optimalizován pro dotykové prostředí, kdy pomocí dvou prstů můžete plochu otočit o 0, 90, 180 a 270 stupňů. Aktualizace je již nyní plně k dispozici. Jestliže nemáte aktivní automatické aktualizace, stačí vám navštívit App Store a nejnovější verzi manuálně stáhnout.

Virtualizace způsobuje samovolný pád systému v macOS 10.15.6

Nic bohužel není bezchybné a čas od času se může objevit nějaká ta chybička. To se týká i nejnovějšího operačního systému macOS 10.15.6. V něm totiž chyba způsobuje samovolný pád systému, a to především v případě použití virtualizačního softwaru jako VirtualBox či VMware. Na tuto vadu se podívali i samotní inženýři z VMware, podle kterých je na vině právě zmiňovaný operační systém. Ten totiž trpí na únik vyhrazené paměti, což způsobí přetížení a následný pád. Virtuální počítače totiž běží v takzvaném App Sandbox.

VMware
Zdroj: VMware

Ten má za úkol zajistit, aby měly zmiňované PC vyhrazený určitý výkon a nezatížili tak samotný Mac. Přesně v tomto směru by se měla nacházet samotná chyba. Inženýři z VMware měli údajně již na problém Apple upozornit, přičemž měli poskytnout rozsáhlé informace o možné reprodukci a podobně. V současné situaci ani není jasné, zdali se chyba týká i vývojářské či veřejné beta verze macOS 11 Big Sur. Pokud s virtualizací častokrát pracujete a zmiňovaný problém sužuje i vás, doporučuje se, abyste co možná nejčastěji vypínali virtuální počítače, případně restartovali samotný Mac.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více