Zavřít reklamu

Discord je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších komunikačních platforem. Prostřednictvím Discordu můžete jak na Macu, tak i na iPhonu/iPadu například telefonovat s přáteli nebo se rovnou scházet ve vybraných kanálech. Samozřejmě ani nechybí možnost pro sdílení obrazovky či možnost videohovoru. Program funguje prakticky ve všech ohledech skvěle. Až doposud tu ale bylo jedno velké ale… nedokončená optimalizace pro Macy s Apple Silicon.

Discord Canary

To se každopádně nyní mění s příchodem nové verze Discord Canary, která přináší dokončenou optimalizaci a lze ji tak spustit na Macích s čipy Apple Silicon konečně nativně. Díky tomu je program o poznání rychlejší, jelikož se nemusí spoléhat na překlad prostřednictvím řešení Rosetta 2, což si pochopitelně nějaký ten výkon vezme pro sebe. V případě klasické verze Discordu, která je prozatím k dispozici pouze pro jablečné počítače s procesorem Intel, se na Macích s Apple Silicon musíte poměrně často potýkat s nejrůznějšími záseky a problémy.

Jak už jsme nakousli výše, řešení přichází v podobě Discord Canary. Nutno však podotknout, že se nejedná o tak úplně obyčejnou verzi softwaru, kterou má drtivá většina nainstalovanou. Právě ono označení Canary označuje verzi, která je nabita těmi nejmodernějšími technologiemi, avšak je uvolňována pouze mezi pár dobrovolníků, kteří jsou ochotni být jako první u nových funkcí. Stejně tak existuje například i prohlížeč Chrome Canary od Googlu.

Pokud vlastníte Mac s čipem ze série Apple Silicon a pravidelně využíváte i Discord, mohu vám stažení Discord Canary pouze doporučit. Osobně jsem totiž zaznamenal obrovský posun v rychlosti, aniž bych se musel obtěžovat se zmiňovanými problémy nebo dokonce pádem programu. Discord Canary je samozřejmě k dispozici zcela zdarma a stáhnout si ji můžete kliknutím zde.

Discord logo
Zdroj: Medium.com

Kdy poběží standardní Discord nativně?

V závěru se pak pochopitelně nabízí otázka, kdy nativně poběží i standardní verze Discordu. Ačkoliv přesnou odpověď na tento dotaz prozatím neznáme, tak lze už předběžně počítat s tím, že nějak dlouho to vývojářům už nepotrvá. Jestliže je nativní podpora pro Apple Silicon dostupná již v rámci Discord Canary, měla by relativně brzy dorazit i mezi širokou veřejnost.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více