Zavřít reklamu

Souboj dvou největších streamovacích služeb zaměřených na hudbu pokračuje a počty předplatitelů rostou. Je to pár týdnů, co jsme vás informovali o tom, že se Apple Music podařilo překonat hranici 40 milionů platících uživatelů.Překonání nové mety dnes ohlásila i konkurenční služba Spotify, která je na tom oproti Apple Music podstatně lépe.

Společnost Spotify má za sebou první konferenční hovor s akcionáři od jejího vstupu na burzu, který se odehrál na začátku letošního roku. Právě během této události se mohli akcionáři a veřejnost dozvědět nějaké zásadnější novinky, týkající se budoucího směřování společnosti. Zástupci společnosti během hovoru potvrdily stoupající tendenci v počtu předplatitelů a nedávné pokoření mety 75 milionů.

Poslední zveřejnění údajů ohledně počtu předplatitelů proběhlo v únoru tohoto roku, kdy Spotify hlásilo 71 milionů platících zákazníků. Růst je tedy v průměru 2 miliony nových uživatelů za měsíc, což je velice podobné číslo tomu, kterým se chlubí Apple v případě Apple Music.

Co se týče neplatících uživatelů Spotify, těch je zhruba 170 milionů. Zhruba 100 milionů uživatelů využívá zkušební verzi Premium účtu. Společnost Spotify minulý týden představila změny, které se týkají především neplatících uživatelů. Jejich účty se dočkaly zásadních změn, které v mnoha ohledech přidávají funkce, které byly doposud dostupné jen pro ty, kteří za službu platí. Společnost se tak snaží jít těmto uživatelům naproti a za pomoci těchto novinek je přesvědčit k tomu, aby si začali platit Premium účet, který je zcela neomezený a umožňuje ještě další exkluzivní funkce.

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více