Zavřít reklamu
iWant

Zájem o HomePod klesá, skladové zásoby rostou a požadavky na výrobu se snižují

iWant

Bezdrátový a inteligentní reproduktor HomePod je zajisté jedním z nekontroverznějších produktů, které společnost Apple za poslední roky vydala. Poměrně vysoká cena a v současné době značně omezené schopnosti způsobily, že o novinku není takový zájem, jaký v Applu očekávali. Ze zahraničí chodí informace, že se počet skladových zásob neustále zvyšuje s tím, jak klesá zájem zákazníků. Na tento trend musel reagovat i Apple, který údajně snížil množství objednávek.

V únoru se z počátku zdálo, že má HomePod velice dobře nakročeno. Recenze vyznívaly vskutku pozitivně, mnohé recenzenty a audiofily hudební přednes HomePodu skutečně překvapil. Jak se však ukazuje nyní, kapacitu trhu se nejspíše podařilo naplnit, neboť prodeje slábnou.

Velkou mírou za tím může stát také fakt, že HomePod v současné době není tak chytrý, jak jej Apple prezentuje. Pokud pomineme absenci některých velmi důležitých funkcí, které přijdou v průběhu roku (jako je párování dvou reproduktorů, nezávislé přehrávání několika různých reproduktorů přes AirPlay 2), HomePod je stále poměrně omezený i v běžných situacích. Například vám není schopný vyhledat a sdělit trasu či si skrze něj nezavoláte. Stejně tak je omezené vyhledávání skrze Siri na internetu. Absolutní provázanost s ekosystémem a službami Applu je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Nezájem ze strany uživatelů znamená, že se ve skladech prodejců hromadí dodané kusy, které výrobce Inventec chrlil s poměrně vysokou intenzitou, jež odpovídala počátečnímu zájmu. Momentálně to však vypadá, že většina zákazníků v tomto segmentu sáhne po levnějších možnostech od konkurence, jež sice nehrají tak dobře, ale umí toho podstatně více.

Zdroj: Cultofmac