Zavřít reklamu

Restart iPhonu

Pokud vám nefunguje Face ID, tak ještě předtím, než se vrhnete do nějakých složitých akcí, proveďte restart iPhonu. Každopádně, neprovádějte jej klasickým způsobem tak, že podržíte boční tlačítko. Namísto toho se na iPhonu přesuňte do Nastavení → Obecné, kde dole klepněte na Vypnout, a poté už jen přejeďte po posuvníku Vypněte přejetím. Tento způsob restartování se od toho klasického totiž liší a dokáže vyřešit vícero problémů, včetně těch s Face ID. Jestliže vám restart iPhonu nepomohl a Face ID stále nefunguje, pokračujte dalším tipem.

Očištění senzorů

Face ID je k dispozici u všech iPhonů X a novějších, vyjma modelů s označením SE. Celý tento systém se nachází v horní části displeje, a to konkrétně ve výřezu, potažmo v Dynamic Island. Aby mohlo Face ID bez problémů fungovat, tak je samozřejmě nutné, aby veškeré součásti měli čistý výhled na vaši tvář. Pokud je tedy horní části displeje zašpiněná, klidně to může způsobovat nefunkčnost Face ID – zkuste tedy tuto oblast otřít. Největší problémy s tímto mohou mít uživatelé iPhonů 14 Pro (Max) s Dynamic Island, který slouží jako tlačítko a může dojít k upatlání. Pokud máte ochranné sklo nebo folii, tak se ujistěte, že se pod ní v oblasti Face ID nenachází nepořádek nebo bublina.

iPhone 14 Pro Max 13 27

Aktualizace iOS

Čas od času se může v rámci systému iOS objevit problém, který může nefunkčnost Face ID u některých jablečných telefonů způsobit. Pokud k tomuto skutečně dojde, tak se to Apple samozřejmě včas dozví a co nejdříve provede potřebné úkony k tomu, aby chybu odstranil, a to v rámci aktualizaci. Proto je vždy nutné, abyste na iPhonu měli nainstalovanou poslední verzi iOS, kde se nachází veškeré poslední opravy. Pro zkontrolování a případnou instalaci aktualizace iOS stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru.

Reset Face ID

Jestliže vám zatím stále Face ID nefunguje, tak se můžete vrhnout do jeho kompletního resetování. I tímto může dojít k opětovnému zprovoznění Face ID. Je však samozřejmě nutné zmínit, že se tímto smaže aktuální nastavení Face ID, takže bude nutné provést nastavení nové. Pro provedení resetu stačí, abyste přešli do Nastavení → Face ID a kód, kde se následně pomocí kódového zámku autorizujte. Pak už jen stačí, abyste stisknuli kolonku Resetovat Face ID a akci potvrdili. Následně proveďte opětovné nastavení Face ID, abyste zjistili, zdali se problém vyřešil.

Hardwarový problém

Pokud jste provedli veškeré zmíněné postupy a vaše Face ID stále nefunguje, tak se bohužel zdá, že se jedná o hardwarový problém. Bohužel, Face ID je nesmírně komplexní součást jablečného telefonu a umí jej opravit jen autorizované servisy, jelikož je z výroby spárované se základní deskou vašeho iPhonu. Buď se tedy rozhodnete, že budete nějakou dobu používat iPhone bez Face ID a případně si později koupíte nový, anebo se můžete rozhodnout pro opravu, která však bude ve většině případech vyřešena draze formou výměny kus za kus. Pokud ale máte iPhone stále v záruce, rozhodně se nebojte ji uplatnit. Níže ve článku se můžete dočíst o nefunkčním Face ID více informací.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.