Zavřít reklamu

Vydavatelský dům Paradox Interactive platí za jistotu v oblasti strategických her. Ať už od externích vývojářů nebo od jejich interního studia, společnost nabídla hráčům legendární značky jako Europa Universalis nebo Hearts of Iron. A velkou stopu zanechala i v oblasti budovatelských strategií. K tomu jim přitom stačila pouze jedna značka, dnes již léty osvědčené Cities: Skylines od vývojářů z Colossal Order Ltd.

Cities: Skylines jsou městskou budovatelskou strategií dovedenou takřka k dokonalosti. Od hry můžete čekat detailní simulaci, v níž budete řídit rozvoj a provoz vlastního města. To se postupem času rozroste od několika málo domů, postavených na zelené louce, do obrovských metropolí, jejichž mrakodrapy se tyčí až k nebi. Hra je přitom extrémně intuitivní. Stát se ovšem mistrem jejích mnoha propojených systémů však zabere desítky a stovky hodin zkušeností.

Jako starosta rozvíjejícího města budete mít na starost vyvážit a uspokojit potřeby všech jeho obyvatel. To znamená nejen promyšlené zónování, odolný rozvod vody a energie, ale třeba i poskytování dostatku zařízení pro trávení volného času a relaxaci. To vše najdete v základní verzi hry. K Cities: Skylines si můžete ale přikoupit i obrovské množství doplňků. které do hry přidají například starosti s leteckou dopravou nebo světoznámé památky.

  • Vývojář: Colossal Order Ltd.
  • Čeština: ne
  • Cena: 27,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: operační systém macOS 10.11 nebo novější, dvoujádrový procesor Intel na minimální frekvenci 3 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 260 nebo lepší, 4 GB volného místa na disku

 Hru Cities: Skylines můžete zakoupit zde

.