Zavřít reklamu

iPhone je kromě jiného také skvělým nástrojem k pořizování fotografií. Pro tyto účely někomu bohatě vystačí nativní fotoaparát, pokud ale chcete své focení na iPhone posunout na trochu jinou úroveň, bude lepší, když se poohlédnete po některé z aplikací třetích stran. V dnešním článku vám představíme pět aplikací, které můžete využít k focení na iPhone.

Halide

Halide se mezi uživateli, kteří berou focení na iPhone o něco vážněji, těší velké popularitě, Není se čemu divit – v jednoduchém uživatelském rozhraní nabízí tato fotografická aplikace řadu skvělých funkcí včetně portrétního režimu pro starší modely iPhonů, focení do RAW formátu, bohaté možnosti manuálního focení a přizpůsobení a mnoho dalšího. Pro začátečníky nebo pro připady, kdy nemáte čas na manuální focení, nabízí Halide také automatický režim.

Aplikaci Halide stáhnete zde.

ProCamera

Mezi další oblíbené fotografické aplikace patří ProCamera. Sice není zdarma, ale jak její název napovídá, nabídne vám celou škálu profesionálních funkcí, díky kterým na vašem iPhonu vykouzlíte opravdu skvělé fotky. ProCamera nabízí podporu formátů Apple ProRaw, Dolby Vision HDR a řady dalších, a v přehledném uživatelském rozhraní přináší plno ovládacích i pomocných prvků pro vaše focení. Kromě toho můžete v aplikaci ProCamera využít také nástroje pro úpravu vašich fotografií.

Aplikaci ProCamera pořídíte za 349 korun zde.

 

Manual

Jak název napovídá, aplikaci jménem Manual ocení zejména uživatelé, kteří chtějí mít všechny parametry a fáze focení na iPhone plně pod svou kontrolou. V jednoduchém, dokonale intuitivním uživatelském rozhraní najdete plno výkonných ovládacích prvků. Aplikace Manual nabízí také možnost uložení vámi pořízených snímků do formátu RAW DNG a mnoho dalšího.

Aplikaci Manual pořídíte za 99 korun zde.

Lightroom

Na první pohled by se mohlo zdát, že aplikace Lightroom slouží pouze k úpravě fotografií, opak je ale pravdou. V této aplikaci najdete také funkcemi a ovládacími prvky nabité rozhraní pro pořizování fotek. Výhodou této aplikace je, že zde máte prakticky vše na jednom místě – s pomocí integrovaného fotoaparátu můžete pořídit své snímky a poté je začít přímo v aplikaci rovnou upravovat.

Aplikaci Lightroom stáhnete bezplatně zde.

Raw+

Tvůrci aplikace Raw+ označují své dílo za „minimalistický fotoaparát pro puristy a profesionály“. Raw+ nabízí rozsáhlou podporu pro manuální nastavení a ovládání, a díky propracovanému uživatelskému rozhraní budete mít veškeré potřebné prvky vždy pohodlně po ruce. Aplikace nabízí podporu formátu RAW a ProRAW, možnosti přizpůsobení vyvážení bílé a mnoho dalšího. Aplikace je ke stažení zdarma, první stovku záběrů si můžete vyzkoušet zcela bezplatně.

Aplikaci Raw+ stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.