Zavřít reklamu

Síla mobilních telefonů je v tom, že jakmile je vybalíte a spustíte aplikaci fotoaparátu, můžete s nimi ihned pořizovat fotografie a videa. Stačí namířit na scénu a zmáčknout spoušť, kdykoli a (skoro) kdekoli. Jenže podle toho bude vypadat i výsledek. Chce to tedy trochu přemýšlet, aby byly vaše snímky co nejlíbivější. A od toho je zde náš seriál Fotíme iPhonem, ve kterém vám ukážeme vše potřebné. Nyní se podíváme na sdílená alba.

Sdílená alba mají sílu zejména v tom, že s jejich pomocí poskytnete své fotografie i ostatním, stejně jako oni vám. Jste-li tedy např. na nějakém společném výletě, nemusíte si poté fotografie posílat skrze AirDrop a další služby. Je to rychlé a elegantní. Navíc můžete jednotlivé záznamy i komentovat. Důležité však je, abyste měli na svých zařízeních, na kterých chcete sdílená alba vidět, nastavený iCloud a být na nich přihlášeni pod stejným Apple ID.

Sdílená alba a jejich zapnutí 

Na iPhonu, ale i iPadu nebo iPodu touch, přejděte do Nastavení, úplně nahoře vyberte své jméno a zvolte iCloud. Zde najdete nabídku Fotky, kterou rozklikněte a zapněte Sdílená alba. Pokud tak učiníte, můžete je již v aplikaci Fotky vytvářet.

K vytvoření nového sdíleného alba přejděte v aplikaci Fotky na nabídku Alba a klepněte na symbol plus. Poté vyberte Nové sdílení album. Pojmenujte jej a dejte Další. Nyní už vybíráte kontakty, které chcete do alba pozvat. Můžete zadat jejich e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, které používají pro iMessage. Nakonec už jen potvrďte nabídkou Vytvořit.

Chcete-li album smazat, zvolte v sekci Sdílená alba možnost Zobrazit vše, vpravo nahoře vyberte Upravit a následně zvolte červené znaménko minus v levém rohu alba. Je-li album vaše, můžete jej smazat, jste-li do něho přizváni, můžete se z něho odhlásit. Následně už jen zvolte Hotovo.

.