Zavřít reklamu

Síla mobilních telefonů je v tom, že jakmile je vybalíte a spustíte aplikaci fotoaparátu, můžete s nimi ihned pořizovat fotografie a videa. Stačí namířit na scénu a zmáčknout spoušť, kdykoli a (skoro) kdekoli. Jenže podle toho bude vypadat i výsledek. Chce to tedy trochu přemýšlet, aby byly vaše snímky co nejlíbivější. A od toho je zde náš seriál Fotíme iPhonem, ve kterém vám ukážeme vše potřebné. Nyní se podíváme na to, jak upravit natočené video. Pokud pořídíte video záznam, jeho náhled se vám zobrazí v rohu rozhraní hned u symbolu spouště. Po výběru tohoto náhledu se vám následně otevře přes celý displej. Když na něho klepnete, zobrazí se vám další nabídky, mezi kterými je i Upravit. Po jejím výběru už můžete upravit délku záznamu, aplikovat základní úpravy, přidat filtr nebo videu určit jiný poměr stran.

Ořez záznamu

Rozhraní úpravy se vám zobrazí na editaci ořezu celého záznamu. Pokud jej chytnete za šipky ohraničující jeho začátek nebo konec, tak záznam z dané strany krátíte. Nechcete-li ve videu použít původní zvuk, jednoduše zde vypněte symbol reproduktoru.

Úprava 

Nabídka nabízí řadu základní úpravy, mezi kterou vybíráte tažením symbolů. Jako první zde najdete automatickou úpravu, dále expozici, světlo, kontrast atd. Po výběru pak určujete míru hodnoty na zobrazeném posuvníku. Pokud se vám provedené změny nelíbí, můžete se klepnutím na Zrušit vrátit k originálu.

Použití filtrů 

Ikona třech koleček značí použití filtrů. Klepnutím na některý z nich, například Živý nebo Dramatický, dodáte videu jinou náladu. Vyzkoušet můžete i klasický černobílý vzhled, například s efektem Mono Stříbrný. Po výběru posuvníkem u náhledů ještě určujete intenzitu filtru.

Změna poměru stran a narovnání 

Poslední ikona slouží ke změně poměru stran videa, ale také volnému ořezu. Přetahováním rohů v ořezovém nástroji určíte, jak chcete fotku oříznout, a otáčením kolečka ji nakloníte nebo narovnáte. Fotografii můžete taky otočit nebo převrátit a upravit svislou a vodorovnou perspektivu.

Po všech vašich úpravách už jen stačí zvolit Hotovo a ty se uloží. Editace je však nedestruktivní, takže se zde můžete kdykoli vrátit zase k původnímu vzhledu snímku.

Poznámka: Rozhraní aplikace Fotoaparát se může mírně lišit podle toho, jaký model iPhonu a verzi systému iOS používáte. 

.