Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře si čas od času ve stručnosti připomeneme historii některého z produktů od Applu. Pro účely dnešního článku padla volba na chytrý reproduktor HomePod.

Počátky

V době, kdy firmy jako Amazon nebo Google přicházely se svými vlastními chytrými reproduktory, bylo ze strany Applu nějakou dobu ticho po pěšině. Zároveň se ale intenzivně spekulovalo o tom, že ani v tomto případě nebudou uživatelé na chytrý reproduktor dlouho čekat. Internetem se šířily zvěsti o připravovaném “Siri reproduktoru” spolu s různými koncepty a domněnkami o tom, jak by měl chytrý reproduktor od Applu vypadat a co všechno by mohl umět. V roce 2017 se svět nakonec přece jenom dočkal.

HomePod

HomePod první generace byl představen na konferenci WWDC. Apple jej osadil procesorem Apple A8, šesticí mikrofonů pro snímání okolního zvuku a Bluetooth a Wi-Fi konektivitou. HomePod samozřejmě nabízel podporu hlasové asistentky Siri, podporu standardu Wi-Fi 802.11 a řadu dalších funkcí. Samozřejmostí byla například integrace s platformou HomeKit pro správu a ovládání chytré domácnosti, postupem času se přidala také podpora technologie AirPlay 2. HomePod první generace vážil 2,5 kilogramu a jeho rozměry činily 17,2 x 14,2 centimetrů. Na příchod HomePodu si svět musel počkat až do února následujícího roku, a jak už to bývá, bylo počáteční přijetí HomePodu první generace lehce rozpačité. Recenzenti si sice chválili obstojný zvuk, kritiku ale sklidila prakticky nulová podpora aplikací třetích stran, nemožnost přímého volání z HomePodu, absence možnosti nastavení více časomír nebo absence podpory rozpoznání více uživatelů. Ozývali se navíc také uživatelé, u kterých HomePod zanechával stopy na nábytku.

HomePod mini

HomePod mini byl představen 13. října roku 2020. Jak název napovídá, vyznačoval se menšími rozměry a zaoblenějším tvarem. Byl vybaven trojicí reproduktorů a čtyřmi mikrofony a disponuje řadou funkcí nejen pro komunikaci v rámci domácnosti, ale také pro ovládání chytré domácnosti. HomePod mini nabízí také dlouho očekávanou podporu více uživatelů, novou funkci Interkom nebo třeba možnost personalizace odpovědí pro různé uživatele. Více se můžete dočíst v naší recenzi.

.