Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře si čas od času připomeneme historii některého z produktů společnosti Apple. V dnešním článku se o něco blíže podíváme na iPhone 7 a 7 Plus, s nimiž přišly dvě poměrně zásadní novinky – absence sluchátkového jacku a v případě rozměrnějšího „plusového” modelu duální fotoaparát s portrétním režimem.

Na počátku byly spekulace

Jak už to tak u Apple produktů bývá, předcházely vydání “sedmiček” intenzivní spekulace o tom, že by se nové jablečné smartphony mohly zbavit klasického 3,5mm sluchátkového portu. Nejrůznější zdroje věštily budoucím iPhonům voděodolnost, ultratenký bezrámečkový design bez viditelných linií antén nebo třeba absenci vystouplé čočky zadního fotoaparátu. Na internetu se objevovaly také fotografie a videa, ze kterých vyplývalo, že “sedmička” nebude k dostání ve verzi s 16GB úložištěm, a že naopak přibude 256GB varianta. Mluvilo se také jak o absenci, tak i o přepracování tlačítka plochy.

Představení a specifikace

Apple představil svůj iPhone 7 a iPhone 7 Plus na Keynote 7. září roku 2016. Po designové stránce se oba modely do jisté míry podobaly svému předchůdci, iPhonu 6(S) a 6(S) Plus. Obě “sedmičky” skutečně postrádaly sluchátkový jack, klasické tlačítko plochy bylo u nich nahrazeno tlačítkem s haptickou odezvou. Čočka fotoaparátu sice plně nesplývala s tělem telefonu, šasi kolem ní ale bylo vystouplé, čímž nedocházelo tak často k poškrábání. iPhone 7 Plus byl vybaven duálním fotoaparátem se schopností focení v portrétním režimu. Spolu s novými modely představil Apple také lesklou černou barevnou variantu Jet Black. Odstranění 3,5 mm jacku bylo doprovázeno příchodem nového typu sluchátek EarPods, která byla až donedávna součástí balení všech iPhonů. Ta byla opatřena koncovkou s Lightning konektorem, v balení přibyla také redukce pro sluchátka s klasickým 3,5 mm jack konektorem.

Zdroj: Apple

Novinkou byla také odolnost třídy IP67 vůči prachu a vodě, které se Applu podařilo dosáhnout díky odstranění fyzického tlačítka plochy a sluchátkového jacku. iPhone 7 Plus byl vybaven 5,5″ displejem, zmíněným duálním fotoaparátem se širokoúhlým objektivem a teleobjektivem. Úhlopříčka iPhonu 7 činila 4,7″, nové iPhony se mohly dále pochlubit stereo reproduktory, 4jádrovým čipsetem A10 Fusion a 2 GB RAM v případě iPhonu 7, větší „plusko“ pak nabídlo. 3 GB RAM. iPhone 7 a 7 Plus byl k dostání ve variantách s úložištěm o velikosti 32 GB, 128 GB a 256 GG. Co se týče barev, tak zákazníci měli na výběr mezi černou, leskle černou, zlatou, rose gold a stříbrnou variantou, o něco později byla představena také verze (PRODUCT) RED. iPhone 7 se přestal prodávat v roce 2019.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.