Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple si založil oficiální účet na síti TikTok

V poslední době zažívá sociální síť TikTok opravdový boom. Jedná se o síť, která slouží pro sdílení krátkých videí a obrovské popularitě se těší především mezi mladými. Důležitost této platformy si zřejmě začíná uvědomovat i samotný Apple, který si na TikToku právě založil svůj oficiální účet s názvem @apple. Prozatím se na profilu žádná videa nenacházejí, ale dá se očekávat, že se nějakých příspěvků již brzy dočkáme. Kalifornský gigant totiž v poslední době začal poměrně pravidelně využívat různé sociální sítě. Na Instagramu si můžeme častokrát prohlédnout různé fotografie a na Twitter nalezneme zvlášť účet pro téměř každou službu. Prozatím samozřejmě nedokážeme odhadnout, jaký druh obsahu se na sociální síti TikTok bude od Applu objevovat. Poměrně dobře by do koncepce krátkých videí mohly zapadnout příspěvky ze série Shot on iPhone. Co byste rádi na jablečném účtu viděli vy?

Apple na síti TikTok

Apple popírá bezpečnostní chyby v aplikaci Mail

Bezpečnostní agentura ZecOps nedávno informovala svět o tom, že se v mobilní aplikaci Mail nacházejí bezpečnostní chyby, které mohou ohrozit celkovou bezpečnost vašeho iPhonu či iPadu. Jedna trhlina dovoluje útočníkovi infikovat zařízení kompletně vzdáleně, a to zasíláním několika emailů, které spotřebují obrovské množství paměti, a další trhlina umožňuje vzdálené spuštění infikovaného kódu. Podle zmiňované agentury tyto trhliny představují obrovské bezpečnostní riziko, díky kterému by útočník mohl číst, modifikovat a mazat emaily své oběti. Tyto chyby se přitom nachází na všech zařízeních, které používají operační systém iOS 6 až iOS 13.4.1. Na jejich opravě se již pracuje a záplata by měla dorazit ve verzi iOS 13.4.5, která je v současné době ve vývojářské betě. Na zprávu od ZecOps ale Apple pohotově zareagoval a vydal prohlášení, ve kterém stojí, že zmiňované chyby nepředstavují žádné riziko pro uživatele nativní aplikace Mail. Jak jsme již ale zmínili, na opravě se již pracuje a měli bychom se jí brzy dočkat.

iphone mail

Nový iPhone SE je uvnitř téměř totožný s iPhonem 8

Nový iPhone SE přímo vychází z iPhonu 8. Tyto telefony sdílejí tělo stejných rozměrů a nabízí do značné míry stejné vnitřnosti. Změna samozřejmě nastala v hlavním čipu, internetovém modemu a čipu pro WiFi připojení. iPhone SE totiž nabízí Apple A13 Bionic a přichází s technologií WiFi 6 a 4G LTE Advanced, které se starají o daleko vyšší výkon zařízení a ještě rychlejší internetové připojení. V současné době bylo navíc na portálu YouTube zveřejněno video, ve kterém se autor podíval na vnitřnosti obou telefonů.

Jak je na první pohled patrné, žádné velké změny se pod krytem iPhonu SE nenachází. Změny se totiž nachází pouze čipu pro mobilní připojení a čipu pro WiFi připojení, konektoru pro baterii, který je totožný s iPhonem 11, a v zapojení svítilny. Autor videa také zkusil prohodit různé komponenty. Výměna LCD displeje mezi těmito dvěma produkty funguje kompletně bez problému, avšak vyměnit kamerové moduly se nepodařilo. Na video se můžete podívat níže. Jedinou nevýhodou je, že video není v angličtině, ale můžete si k němu alespoň zapnout titulky.

.