Zavřít reklamu

Ačkoliv se v České republice chytrý reproduktor HomePod oficiálně neprodává, není tak těžké jej v českých e-shopech zakoupit. Přesto se nejen v našich končinách velké oblibě netěší. Apple si je této skutečnosti moc dobře vědom a proto přidává poměrně důležitou funkci.

Jedním z velkých omezení chytrého reproduktoru od Applu bylo, že podporoval jen Apple Music. Abyste mohli přehrávat hudbu z jiných streamovacích služeb, museli jste to učinit buď přes AirPlay, nebo jste prostě měli smůlu. To se však alespoň podle jednoho snímku z prezentace má změnit, přijde totiž podpora jiných streamovacích služeb, jako je například Spotify. Samozřejmě za podmínek, že vývojáři své aplikace aktualizují a vydají verzi pro HomePod. Rozhodně se ale jedná o příjemný benefit, který jistě potěší vlastníky tohoto chytrého reproduktoru a možná přiláká i nové uživatele. Přece jenom, HomePod má opravdu skvělý zvuk, kterým velkou část svých konkurentů strčí do kapsy. V současné době ještě není jasné, jestli přibude podpora i pro aplikace na podcasty, vyloučené to ale není. Později v tomto roce se očekává příchod reproduktoru HomePod mini, který bude cílit zejména na méně náročné uživatele.

Myslím, že podpora streamovacích služeb třetích stran může přilákat nové zákazníky, ale i pomoci Applu v žalobách, které na něj Spotify podávalo z důvodu zvýhodňování Apple Music před švédskou společností, ale i ostatními streamovacími službami. Uvidíme, jak se situace dále bude vyvíjet.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více