Zavřít reklamu

Během dnešní Spring Loaded Keynote nám Apple nadělil spoustu radosti. Obrovskou pozornost si přitom dokázal získat přepracovaný iMac s 24″ displejem, u kterého cupertinský gigant vsadil na čip M1. Díky tomu se výkon znatelně posunul kupředu. Co je každopádně na produktu nejzajímavější, je jeho nový design. iMac je totiž nově k dostání v až 7 barevných variantách. Jak je to ale s cenou?

mpv-shot0053

iMac (2021) cena

Není žádným tajemstvím, že čipy Apple Silicon nejsou pouze výkonnější a úspornější, ale také podstatně levnější. Díky tomu také extrémně klesla cena za tento produkt, který si nyní můžete pořídit za skvělé ceny. V základní variantě s 8jádrovým CPU a 7jádrovým GPU, s 256GB úložištěm, 8 GB operační paměti, dvěma Thunderbolt/USB 4 porty a Magic Keyboard tento kousek vyjde na neuvěřitelných 37 990 korun a na výběr budeme mít ze čtyř barev.

Připlatit si každopádně můžeme za verzi s 8jádrovým CPU a 8jádrovým GPU, která oproti základu navíc nabízí dva USB 3 porty, Gigabitový ethernet a Magic Keyboard s Touch ID. V takovém případě si budeme muset nachystat 43 990 korun. V nejvyšší konfiguraci poté dostaneme 512GB úložiště za 49 990 korun. Tyto dvě dražší verze budou navíc k dostání v sedmi barevných variantách. Jakmile se navíc spustí předobjednávky, bude možné si ještě dodatečně připlatit za 16GB operační paměť.

Dostupnost

Předobjednávky nového iMacu začnou již 30. dubna a k prvním šťastlivcům produkt dorazí v polovině května.

.