Zavřít reklamu
iWant

Instagram chystá nástroj, díky kterému si stáhnete všechny fotografie, které jste na něj kdy nahráli

iWant

Na konci května začne platit nová evropská legislativa, díky které budou muset společnosti zcela překopat svůj přístup k osobním informacím o svých uživatelích. Tato změna se dotkne v podstatě všech firem, které s osobními informacemi pracují. Do velké míry se tak promítnou i do různých sociálních sítí. Facebook už na tuto změnu zareagoval postupem, díky kterému je možné si stáhnout soubor se všemi informacemi, které o vás tato sociální síť má. Něco velmi podobného se chystá zavést i Instagram.

Jakmile se nový nástroj zpřístupní veřejnosti, umožní uživatelům stáhnout všechen obsah, který kdy na Instagram nahráli. Jedná se především o všechny fotografie, stejně tak ale i videa a zprávy. Ve své podstatě jde o ten samý nástroj, kterým disponuje Facebook (pod který Instagram patří). V tomto případě je jen upravený pro potřeby této konkrétní sociální sítě.

Pro mnohé uživatele jde o vítanou změnu, neboť půjde o vůbec první možnost, jak z Instagramu stáhnout některá data. Například stahování obrázků z Instagramu dříve nebylo příliš snadné, tyto problémy však s novým nástrojem odpadají. Společnost zatím nezveřejnila kompletní seznam toho, co bude možné z jejich databáze stáhnout ani třeba to, v jakém rozlišení a kvalitě stažené fotografie budou. Další detaily by se však měly objevit „velmi brzy“. Nařízení EU o ochraně osobních údajů začne platit 25. 5. 2018.

Zdroj: Macrumors