Zavřít reklamu

Instagram je skutečně populární platformou společnosti Meta (Facebook, Messenger, WhatsApp), ve které tráví svůj čas miliony lidí každý den. Dávno už to přitom není jen o sledování publikovaných fotografií, protože původní záměr se z ní poněkud vytratil. S postupem času totiž aplikace získává stále nové a nové funkce, kdy níže najdete ty poslední přidané, nebo ty, které se do sítě teprve v dohledné době chystají. 

Lajkování Příběhů 

Teprve v pondělí oznámil Instagram novou funkci nazvanou „Private Story Likes“, která změní způsob, jakým uživatelé komunikují s Příběhy ostatních lidí. Novinku oznámil šéf Instagramu Adam Mosseri na svém Twitteru. Zatímco v současné době jsou veškeré interakce prostřednictvím Instagram Stories zasílány přímými zprávami do schránky uživatele, nový systém lajků tak konečně funguje více nezávisle.

Jak ukazuje video sdílené Mosserim, nové rozhraní při prohlížení Příběhů v aplikaci Instagram zobrazuje ikonu srdce. Jakmile na ni klepnete, druhá osoba dostane běžné oznámení, nikoli soukromou zprávu. Šéf Instagramu říká, že systém je postaven tak, aby byl pořád dostatečně „soukromý“, a zároveň nebude poskytovat počítání lajků. Funkce už se zavádí celosvětově, mělo by stačit aplikaci aktualizovat.

Nové bezpečnostní funkce

8. února byl Den bezpečnějšího internetu, a Instagram k němu na svém blogu oznámil, že pro uživatele po celém světě zavádí bezpečnostní funkce „Your Activity“ a „Security Checkup“ (Vaše aktivita a Bezpečnostní kontrola). Testování první funkce bylo spuštěno už koncem loňského roku a představuje novou možnost, jak na jednom místě vidět a spravovat svou aktivitu na Instagramu. Díky ní tak mohou uživatelé hromadně spravovat svůj obsah a interakce. A nejen to, lidé také mohou svůj obsah a interakce třídit a filtrovat podle data a vyhledávat tak minulé komentáře, lajky a odpovědi na příběhy z určitého časového rozmezí. Kontrola zabezpečení naopak uživatele provede kroky potřebnými k zabezpečení účtu, včetně kontroly přihlašovací aktivity, kontroly informací o profilu a aktualizace kontaktních údajů pro obnovení účtu, jako je telefonní číslo nebo e-mailová adresa atd.

Placené předplatné 

Instagram už také spustil novou placenou funkci předplatného pro tvůrce. Tou se Meta zaměřuje na potenciální konkurenty, jako je OnlyFans, kteří nadále zaznamenávají značný růst. Navzdory nespokojenosti společnosti s obchodem App Store využívá pro toto předplatné systém nákupů v aplikacích společnosti Apple. Díky tomu bude ten také inkasovat 30 % ze všech poplatků za podstoupené nákupy. Meta uvádí, že pro tvůrce však vyvíjí způsob, jak alespoň zjistit, kolik jejich peněz do peněženky Applu padá.

Instagram

Předplatné na Instagramu je zatím dostupné jen několika vyvoleným tvůrcům. Ti si mohou sami zvolit měsíční poplatek, který budou chtít od svých sledujících vybírat a přidat si tak na svůj profil nové tlačítko pro jeho nákup. Předplatitelé mohou následně získat přístup ke třem novým funkcím Instagramu. Jedná se o exkluzivní živé přenosy, příběhy, které mohou vidět pouze předplatitelé, a odznaky, které se budou zobrazovat u komentářů a zpráv a které označují, že jste předplatitelem. Je to zatím běh na dlouhou trať, protože Instagram plánuje řady tvůrců rozšířit až v několika následujících měsících.

Remix a další 

Instagram postupně rozšiřuje svou funkci Remix, kterou poprvé spustil minulý rok, a to výhradně pro Reels. K vytváření těchto „kolaborativních“ Remix videí ve stylu TikToku ale už na Instagramu nemusíte používat výhradně Reels. Místo toho najdete novou možnost „remixovat toto video“ v nabídce tří teček u všech videí v síti. Konečný výsledek ale už v Reels sdílet musíte. Instagram také postupně zavádí nové funkce pro živé vysílání, včetně možnosti zvýraznění svého příštího vysílání Instagram Live na svém profilu, což divákům umožní snadno si nastavit připomenutí.

aktualizace

Stažení Instagramu z App Store

.